ua en ru

Ар'єв: США готують щодо українських чиновників два види санкцій

Автор: RBC.UA
Потенційні санкції Вашингтона щодо представників української влади, про характер яких ведуться цілком серйозні бесіди, можна класифікувати. Про це в своїй статті для видання "Дзеркало тижня. Україна" пише народний депутат Володимир Ар'єв. За його словами, одні санкції передбачають відмову від надання фінансової допомоги державним структурам. Саме державним - громадські організації скоріше можуть розраховувати на підтримку своїх програм.

Потенційні санкції Вашингтона щодо представників української влади, про характер яких ведуться цілком серйозні бесіди, можна класифікувати. Про це в своїй статті для видання "Дзеркало тижня. Україна" пише народний депутат Володимир Ар'єв. За його словами, одні санкції передбачають відмову від надання фінансової допомоги державним структурам. Саме державним - громадські організації скоріше можуть розраховувати на підтримку своїх програм.

"Тобто йдеться про переорієнтацію, що вкотре показує розуміння різниці між українським суспільством і владою", - додав політик.

Інший різновид обговорюваних санкцій - болючий для певних осіб. Как зазначає видання, список цих осіб (з обґрунтуванням їх включення в нього) опозиція передала американській стороні вже цього тижня. У ньому - представники вищого керівництва - як країни, так і генпрокуратури, міністри, слідчі липових справ проти Тимошенко, Луценка та інших, прокурори, судді, чиновники, які складали фальшиві документи й "експертні" висновки, а також безмірно жорстокі співробітники пенітенціарної системи. Усього - близько 70 прізвищ.

"Природно, ще зарано говорити про те, що в «чорний список» потраплять усі. Але в багатьох - шанси є, і чималі. Ба більше, цей список може перейняти Європа, тому для тих фігурантів, які "в Америку не збираються", болючим ударом може стати заборона на морські ванни Лазурового берега, паризькі ресторани й лондонські бутики. Але й це теж не все. Зовсім обрані можуть стати об'єктом спеціальних розслідувань".

Ар 'єв зазначає, що дуже неприємним для Віктора Януковича може бути і підвищена увага Вашингтона до парламентських виборів в Україні, явно помітна за рік до них. "Увага не тільки до майбутнього закону про ці вибори, в чесності якого американці дуже сумніваються. Сумніви є і стосовно того, що самі вибори будуть проведені чесно. Саме восени 2012-го увага до українських подій буде максимальною, про що йшлося прямим тексто", - пише депутат.

Раніше в низці українських Інтернет-ЗМІ з'явилося повідомлення з посиланням на вітчизняних політиків, що ЄС ввів обмеження на видачу віз громадянам України.

Нагадаємо, раніше екс-голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель заявила в ефірі "5 каналу", що європейські дипломати ухвалили рішення скоротити на 70% видачу Шенгенських віз українцям.

Крім того, народні депутати від БЮТБ Андрій Шкіль та Олег Білорус заявили, що вказівки обмежити видачу віз отримали посольства країн Євросоюзу.

В свою чергу, Міністерство закордонних справ (МЗС) України вкрай здивоване поширенням сьогодні представниками БЮТ інформації щодо відмов окремим громадянам України в отриманні віз до країн Євросоюзу.

МЗС наголошує, що ця інформація не відповідає дійсності. Подібні заяви є політичними спекуляціями, єдиною метою яких є створення непотрібної напруги в українському суспільстві та введення його в оману, зазначено в повідомленні МЗС України.

Також В офіційному повідомленні представництва ЄС в Україні зазначається, що країни-члени Євросоюзу не вводили ніяких обмежень на видачу віз для будь-яких груп громадян України.

Зазначимо, у двосторонніх відносинах України та Європейського союзу в даний час намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення двох кримінальних справ проти екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Прецедент утримання Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному із звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку того, що відбувається, серед світової громадськості. Подібний підхід до судових розглядів, за оцінкою перших осіб держав у складі ЄС і провідних політиків, може загрожувати Україні припиненням переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, а також створення ЗВТ з ЄС.

Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон відзначала, що вирок відносно лідера партії "Батькивщина" в Європі вважають політично мотивованим, і він може стати приводом для того, що передивляється європейсько-українських стосунків.

Нагадаємо, 13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко повідомив про порушення кримінальної справи проти екс-прем'єр-міністрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка за ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу ("замах на злочин") і ч. 5 ст. 191 КК ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою"; карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років).

За його словами, Тимошенко звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах, шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405 млн 500 тис. дол.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що у правоохоронних органів були всі підстави порушити кримінальну справу проти Тимошенко. Як буде розвиватися справа, прем'єр прогнозувати не став.

Нову кримінальну справу проти Тимошенко порушили на тлі різкої критики української влади світовим співтовариством, що побачило політичне підгрунтя у вироку екс-прем'єру в справі про перевищення повноважень при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 р. 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.