В Італії заарештовано голову військової контррозвідки Марко Манчині, підозрюваного в наданні допомоги ЦРУ при викраденні в Мілані проповідника Абу Омара. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.
Манчині став першим італійцем, заарештованим протягом розслідування. За версією італійських слідчих органів, Абу Омара, підозрюваного в зв'язках з "Аль-Каїдою" і вербуванні бойовиків, схопили на одній із міланських вулиць лютого 2003 р. і доставили до Єгипту, де його, як припускають, допитували під тортурами.
Італійська прокуратура стверджує, що викрадення людей суперечить італійському законодавствові і що, крім того, викрадення Абу Омара погубило перспективне розслідування. Колишній італійський уряд Сильвіо Берлусконі заперечував будь-яку причетність до цих подій. Італійські суди видали ордери на арешт 22 осіб, яких вони вважають агентами ЦРУ. Американська влада відмовляється співробітничати з італійським міністерством юстиції.
Представники спеціальної комісії Європарламенту вважають, що ЦРУ організувало понад 1000 секретних польотів у європейському повітряному просторі після 2001 р. Вашингтон визнає, що перевозив підозрюваних у тероризмі з країни до країни, проте відкидає звинувачення в тому, що їх направляли до країн, що застосовують тортури. Припускають, що агенти ЦРУ викрадали підозрюваних у тероризмі в Італії, Швеції і Боснії.
Скандал розпочався після повідомлень американської преси, що після нападів на США 2001 р. Вашингтон створив цілим світом мережу секретних об'єктів для утримання і перевезення підозрюваних у тероризмі. Такі центри, як стверджувалося, існували в Східній Європі, Афганістані і Таїланді. У березні телеканал "Росія" дав у своєму ефірі інформацію про наявність на території українського військового гарнізону "Макаров-1" в'язниць ЦРУ. Міністр оборони України Анатолій Гриценко провадив огляд об'єкту "Макаров-1" у Київській області і спростував чутки.