ua en ru

ArcelorMittal у I кварталі отримала збиток у 345 млн дол. проти торішнього прибутку

Автор: RBC.UA
Чистий збиток найбільшої сталеливарної компанії у світі ArcelorMittal у I кварталі 2013 р. склав 345 млн дол. порівняно із чистим прибутком у 92 млн дол. за аналогічний період роком раніше, повідомляється у прес-релізі компанії.

Чистий збиток найбільшої сталеливарної компанії у світі ArcelorMittal у I кварталі 2013 р. склав 345 млн дол. порівняно із чистим прибутком у 92 млн дол. за аналогічний період роком раніше, повідомляється у прес-релізі компанії.

Читайте також: Профспілка "ArcelorMittal Кривий Ріг" вступила в суперечку з адміністрацією та власником комбінату

Згідно із представленими даними, EBITDA зменшилася на 26% і склала 1,57 млрд дол. Виручка компанії склала 19,75 млрд дол., скоротившись на 13%.

"Економічні умови залишаються складними, але наші показники за квартал відображають результати управлінських дій, які ми зробили для боротьби з наслідками фінансової кризи", - заявив у цьому зв'язку глава ArcelorMittal Лакшмі Міттал (на фото).

Економісти сталеливарного концерну очікують, що EBITDA на тонну у 2013 р. складе 7,1 млрд дол., а це значно вище за очікування аналітиків. Крім цього, експерти компанії прогнозують зростання поставок сталі на 2%, обсягів відвантаження залізної руди - на 20%.

Наприкінці I кварталу 2013 р. чистий борг компанії склав 18 млрд дол. При цьому борг знизився на 3,8 млрд дол.

Читайте також: "АрселорМіттал Кривий Ріг" у 2013 р. звільнить 1,183 тис. співробітників

Нагадаємо, у 2012 р. чисті збитки концерну ArcelorMittal склали 3,73 млрд дол. проти прибутку в розмірі 2,26 млрд дол. у 2011 р.

Обсяг продажів сталеливарного гіганта за звітний рік склав 84,21 млрд дол., що на 10,4% нижче відповідного показника річної давності (93,98 млрд дол.). Операційні збитки ArcelorMittal за 2012 р. склали 3,23 млрд дол., тоді як роком раніше компанія отримала операційний прибуток у розмірі 4,9 млрд дол.

Сталеливарний гігант ArcelorMittal був утворений у серпні 2006 р. в результаті злиття люксембурзької Arcelor і Mittal Steel, що належала індійському бізнесменові Лакшмі Мітталу. Сума операції була оцінена в 40 млрд дол.

Читайте також: "АрселорМіттал Кривий Ріг" інвестувало 42 млн грн на модернізацію конвертера

Злиття Arcelor і Mittal Steel дозволило створити об'єднану компанію, яка на даний час контролює близько 8% світового ринку сталі.

Компанія ArcelorMittal працює в понад 60 країнах і виробляє десяту частину всієї світової сталі. В Україні ArcelorMittal володіє ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (колишня "Криворіжсталь"), що спеціалізується на виробництві сталі, готового прокату, чавуну, агломерату та інших видів металургійної продукції. До 90% продукції комбінат поставляє на експорт.

За 2012 р. "АрселорМіттал Кривий Ріг" збільшив виробництво сталі на 12,5% - до 6,41 млн т. За підсумками минулого року, чистий збиток ПАТ склав 2,9 млрд грн проти прибутку у 2011 р.

У січні 2012 р. "АрселорМіттал Кривий Ріг" очолив Артем Поляков, який прийшов на підприємство з великого російського агрохолдингу "Русагро" і вступив на посаду 16 березня. Що стосується наглядової ради (НР) "АрселорМіттал Кривий Ріг", то від червня минулого року її очолює Гонзало Уркіхо, який раніше був членом правління ArcelorMittal, відповідальним за сегмент країн Азії, Африки та СНД.

Читайте також: На найбільшому металургійному підприємстві Чехії ArcelorMittal Ostrava стався вибух, є постраждалі