Арбузов: НБУ дозволив обмін валюти без копіювання документу, що посвідчує особу

Середа 12 жовтня 2011 11:12
Автор: RBC.UA
Національний банк України (НБУ) дозволив здійснювати валютно-обмінні операції між банками та фізичними особами при пред'явленні будь-якого документа, що посвідчує особу та без його копіювання. Про це йдеться в повідомленні голови НБУ Сергія Арбузова, передає прес-служба НБУ.

Національний банк України (НБУ) дозволив здійснювати валютно-обмінні операції між банками та фізичними особами при пред'явленні будь-якого документа, що посвідчує особу та без його копіювання. Про це йдеться в повідомленні голови НБУ Сергія Арбузова, передає прес-служба НБУ.

"Ми дозволяємо банкам купувати валюту у фізичних осіб при пред'явленні ними будь-якого документа, що посвідчує особу. При цьому копіювання документів не здійснюється. Ці нововведення незабаром набудуть чинності і діятимуть до закінчення чемпіонату Євро-2012", - йдеться в повідомленні.

Відповідальність за реалізацію цих спрощень було покладено на керівників банків.

"Зобов'язую їх роз'яснити своєму персоналу нові норми та вимоги Національного банку для забезпечення належної роботи обмінних пунктів", - відмітив Арбузов.

При цьому він підкреслює, що така лібералізація обмінно-валютних операцій - тимчасова. "Національний банк України й надалі вимагатиме від банків дотримання норм чинного законодавства, у тому числі й щодо валютно-обмінних операцій. Наголошую: заявлений нами курс на лібералізацію валютного ринку з одночасним посиленням контролю за його функціонуванням буде збережено", - заявив Арбузов.

Разом і з тим, на думку президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко, паспортизація валюто-обмінних операцій може призвести до того, що попит на іноземну валюту буде відтермінований і накопичуватиметься.

Зі свого боку у Державній податковій службі України стверджують, що не мають наміру збирати паспортні дані громадян, які міняють валюту в банках та обмінних пунктах.

Варто зазначити, як заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України Олена Щербакова, після введення в дію постанови НБУ про обов'язкове пред'явлення паспорту при операції куплі-продажу валюти показники купівлі зменшилися в три рази.

Нагадаємо, 23 вересня 2011 .р., вступила в силу постанова НБУ № 278 від 11 серпня 2011 р. Згідно з документом, при здійсненні валютно-обмінної операції на суму до 50 тис. грн у фінансовому документі зазначатиметься резидентність клієнта, його прізвище, ім'я та по батькові.

НБУ підкреслює, що така перевірка резидентності фізичних осіб відповідає рекомендаціям міжнародної групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Також була збільшена гранична добова норма обміну валюти - з 80 тис. грн до 150 тис. грн. При цьому, "з метою мінімізації ризиків операцій з готівкою на суму від 50 тис. грн до 150 тис. грн здійснюватиметься повна ідентифікація фізичної особи відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом". Потім в роз'ясненнях НБУ зазначалось, що при здійсненні обміну валюти можна пред'являти тільки паспорт, і банк має копіювати його першу сторінку.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся