ua en ru

Арабські країни Перської затоки прагнуть до введення єдиної валюти

Автор: RBC.UA
Чотири країни Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) зробили ще один крок на шляху до створення єдиної валюти затоки.

Чотири країни Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) зробили ще один крок на шляху до створення єдиної валюти затоки, повідомляє агентство Reuters.

Саудівська Аравія, Бахрейн, Кувейт і Катар запустили сьогодні валютну раду і обрали її голову. Передбачається, що дана рада буде контролювати дотримання угоди про створення єдиної валюти, в тому числі положення про створення Центрального банку Перської затоки.

Першим головою валютної ради став голова Центробанку Саудівської Аравії (Saudi Arabian Monetary Agency, SAMA) Мохаммед аль-Джассер. Його заступником призначений голова ЦБ Бахрейну Рашид аль-Марадж.

Розмови про швидку появу єдиної валюти Перської затоки (халіджі) з'явилися в 2003 р. Тоді члени ради прив'язали свої валюти до курсу долара як перший крок до уніфікації валютно-фінансової політики в затоці. Спочатку планувалося, що всі шість країн-членів РСАДПЗ введуть єдину валюту в 2010 р., але в 2006 р. від єдиної валюти відмовився Оман, а в 2009 р. його приклад наслідували ОАЕ. У результаті через недостатню гармонізацію національних фінансових систем і нескоординовані антикризові заходи, дату введення єдиної валюти довелося відкласти до 2013 р.

У травні минулого року держави Перської затоки домовилися про місце дислокації Центрального банку створюваного валютного союзу Саудівської Аравії, ОАЕ, Кувейту, Бахрейну та Катару. Всупереч очікуванням, фінансовий регулятор валютного союзу країн Затоки вирішено було розташувати в столиці Саудівської Аравії - Ер-Ріяді.