Арабські держави визнали Національну перехідну раду лівійських повстанців

Ліга арабських держав висловила в четвер "повну підтримку" Національній перехідній раді лівійських повстанців, визнавши її законним представником народу Лівії, повідомляє радіо "Свобода".

Ліга арабських держав висловила в четвер "повну підтримку" Національній перехідній раді лівійських повстанців, визнавши її законним представником народу Лівії, повідомляє радіо "Свобода".

Муаммар Каддафі, відставки якого домагаються повстанці за підтримки країн НАТО, зник у вівторок - після повідомлень про встановлення його противниками контролю над більшою частиною Тріполі.

Пошуки Каддафі тривають. Протягом останніх годин надходили повідомлення, що повстанці виявили місце, де він ховається. Однак, підтверджень цієї інформації з офіційних джерел поки немає.

У липні офіційно легітимність опозиційного уряду Лівії визнали США. Тоді ж міжнародна контактна група з Лівії, в якій беруть участь більше 30 західних і арабських держав, офіційно визнала альтернативне лівійський уряд.

Перехідна національна рада Лівії була заснована 27 лютого 2011 в м. Бенгазі на сході країни. 5 березня 2011 цей орган проголосив себе єдино легітимним на лівійської території. Таким його визнали влада Франції, Італії, Іспанії, Німеччини, Канади, Австрії, країн Бенілюксу, ОАЕ, Туреччина. В тій чи іншій формі підтримку раді висловили Катар, Сенегал, Мальдівська Республіка, Великобританія, Гамбія, Мальта, Йорданія.

Раніше цього тижня Президент США Барак Обама сказав, що обстановка в Лівії нестабільна, але режиму Муаммара Каддафі прийшов кінець. А сьогодні влада деяких країн прийняла рішення розморозити раніше заблоковані лівійські рахунки.

Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна. На заході взяли верх прихильники Муаммара Каддафі, а схід контролювали повстанці. 17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняв резолюцію, що забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім в лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебували під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Зараз повстанці контролюють більшу частину Тріполі. Час від часу різні експерти висловлюють думки щодо цього питання і майже всі сходяться в одному - полковник навряд чи залишив країну.

Раніше сьогодні представники лівійських бунтівників заявили, що блокували в житловому комплексі в Тріполі, розташованому поруч з резиденцією глави Джамахірії в Баб ель-Азізії, полковника Каддафі та його синів.

У відповідь на це представник глави Джамагирії Мусса Ібрагім заявив, що Каддафі перебуває в Лівії і зараз веде боротьбу з повстанцями. При цьому повідомлялося, що лівійський лідер знаходиться в безпеці, він здоровий. Представник полковника відмовився уточнити, в якому місті в Лівії перебуває Каддафі, повідомивши лише, що він постійно пересувається, не зупиняючись довго в одному місці. "Він веде боротьбу за свободу і незалежність кожен день", - підкреслив представник лівійського керівництва.

Нещодавно сам лідер Лівійської Джамахірії виступив з черговим зверненням до народу країни. Його промову транслював один з  місцевих телеканалів. У своєму виступі Каддафі закликав жителів Тріполі, у тому числі жінок і дітей, стати на боротьбу з повстанцями, зрадниками і "іноземними загарбниками" і вибити їх з міста.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top