ru ua

Apple вимагає заборонити імпорт продукції Nokia у США

Автор: RBC.UA
Американська корпорація Apple вимагає заборонити імпорт мобільних телефонів та інших пристроїв Nokia у США.

Американська корпорація Apple вимагає заборонити імпорт мобільних телефонів та інших пристроїв Nokia у США, передає ВВС.

Напередодні розробник iPhone направив відповідну скаргу до Торгової комісії США. Таким чином, протистояння обох компаній, які звинувачують один одного у порушенні прав інтелектуальної власності, загострилося.
Початок тривалому конфлікту між сторонами було покладено в жовтні 2009 р., коли Nokia подала позов проти Apple, стверджуючи, що 10 її запатентованих технологій без дозволу використовуються у виробництві iPhone. Місяць по тому Apple подала у відповідь позов, у свою чергу, звинувативши фінську компанію в незаконному використанні 13 її патентів. У грудні 2009 р. фінський виробник розширив список патентних претензій до "яблучної" компанії, заявивши, що та незаконно використовує її технології практично в усій своїй продукції.
За прогнозом аналітиків, судове протистояння Apple і Nokia може тривати більше року. Фінський виробник мобільних телефонів, зокрема, вимагає від Apple компенсації за незаконне використання патентів у розмірі 1 млн євро.

Apple Inc. - Американська корпорація, виробник персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів, телефонів, програмного забезпечення. Один з піонерів в області персональних комп'ютерів і сучасних багатозадачних операційних систем з графічним інтерфейсом. Виручка 4 кварталі 2009 р. виросла на 25%, до 9,87 млрд дол проти прогнозованих 9,2 млрд дол, чистий прибуток Apple склав 1,67 млрд дол або 1,82 дол на акцію проти 1,14 млрд дол або 1,26 дол на акцію за цей же звітний період роком раніше.

Nokia є одним зі світових лідерів у галузі мобільних комунікаційних технологій. Компанія займається виробництвом мобільної апаратури та розробкою програмного забезпечення для мобільних телефонів і КПК. Чисті збитки компанії за 9 місяців 2009 р. склали 622 млн євро, тоді як за аналогічний період роком раніше компанія отримала чистий прибуток у розмірі 3,34 млрд євро. Обсяг продажів за 9 місяців 2009 р. знизився на 23,8%, склавши 29 млрд євро проти 38,05 млрд євро роком раніше.

Nokia лідирує на ринку смартфонів, але її частка неухильно знижується. У другому кварталі 2009 р. частка Nokia склала 45% у порівнянні з 47,4% роком раніше. Apple, навпаки, зміцнює свої позиції завдяки популярності iPhone - за рік її частка зросла з 2,8% до 13,3%.