ua en ru

Apple проведе зворотний викуп акцій на суму 10 млрд дол

Автор: RBC.UA
Американська компанія Apple планує виплатити дивіденди в розмірі 2,65 дол. за акцію в IV кварталі 2011-2012 фінансового року (липень-вересень ц.р.). Компанія також має намір провести зворотний викуп цінних паперів на 10 млрд дол., говориться в прес-реліз Apple.

Американська компанія Apple планує виплатити дивіденди в розмірі 2,65 дол. за акцію в IV кварталі 2011-2012 фінансового року (липень-вересень ц.р.). Компанія також має намір провести зворотний викуп цінних паперів на 10 млрд дол., говориться в прес-реліз Apple.

Процедура buy-back почнеться на початку наступного фінансового року - з 30 вересня ц.р. Очікується, що викуп акцій триватиме не менше трьох років.

"Ми вже використали значну частину своїх коштів для великих інвестицій в наш бізнес. Це розширення досліджень і розробок, придбання, нові магазини роздрібної торгівлі, стратегічні передоплати і капітальні витрати в наш ланцюжок поставок, зведення нових будівель нашої інфраструктури", - підкреслив глава компанії Тім Кук, зазначивши, що у Apple все ще є достатньо коштів, щоб здійснити зазначені виплати. Фінансовий директор корпорації Пітер Оппенхаймер також додав, що за підсумками трьох років на їх проведення буде використано близько 45 млрд дол.

Останній раз Apple виплачувала дивіденди в 1995 р. Після цього за підсумками 1996 р. компанія продемонструвала чистий збиток у розмірі 816 млн дол.

Зазначимо, згідно з даними ISI Group, Apple на даний момент має в розпорядженні 98 млрд дол. в коштах і в цінних паперах, що дорівнює близько 104 дол. на акцію.

"Apple - компанія з надлишковою капіталізацією. Буде набагато краще, якщо її доходи розподіляться між акціонерами, ніж просто будуть копитися на рахунках корпорації", - відзначив глава данської консультаційної фірми Strand Consulting Джон Странд.

Apple на даний момент утримує звання найдорожчої компанії світу. Акції компанії на торговельній сесії в США 15 березня вперше в історії перевищили рівень 600 дол.

У п'ятницю, 16 березня Apple запустила в продаж свій новий гаджет - планшет iPad 3, або iPad HD. Попередні оцінки показують, що новий планшет вже отримав рекордну кількість попередніх замовлень. У жовтні 2011 р. Apple вивела на ринок останню версію свого флагманського смартфона - iPhone 4S. Це сталося вже після смерті засновника компанії Стіва Джобса, і багато споживачі купували новинку в пам'ять про нього. Новий iPhone очікується в червні або вересні. Крім того, очікується, що в 2012 р. лінійка Apple поповниться новим продуктом - першим інтернет-телевізором.

Нагадаємо, чистий прибуток Apple в I кварталі 2011-2012 фінансового року (завершився 31 грудня 2011 р.) підскочив більш ніж в 2 рази - до 13,06 млрд дол. з 6 млрд дол. за той же період роком раніше. Чистий прибуток Apple за підсумками 2010-2011 фінансового року, який закінчився 24 вересня 2011 р., зріс на 85% - до 25,922 млрд дол. Виручка компанії склала 108,249 млрд дол. проти 65,225 млрд дол. роком раніше.

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, плеєрів і телефонів. Організація продає частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані в США, Канаді, Великобританії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 35 тис. чоловік. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м.Купертіно (штат Каліфорнія).