ua en ru

АП: Янукович найближчим часом доручить доопрацювати Митний кодекс

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович найближчим часом доручить доопрацювати Митний кодекс. Про це на брифінгу заявила перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович найближчим часом доручить доопрацювати Митний кодекс. Про це на брифінгу заявила перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.

"З прийняттям Митного кодексу не поставлена крапка. Нам необхідно доопрацювати всі пропозиції і такі пропозиції є. І у нас є пропозиції, які не знайшли відображення повного в прийнятому Митному кодексі після його ветування (у грудні 2011 р.). Це пропозиції від вітчизняною та іноземного бізнес-середовища. Найближчим часом має з'явитися доручення Президента, де будуть чітко прописані напрямки для доопрацювання Митного кодексу", - сказала Акімова.

За її словами, зокрема, вимагає доопрацювання механізм оподаткування на ввезення дорогих яхт.

Також Акімова повідомила, що Митний кодекс після підписання сьогодні Президентом буде оприлюднений до кінця квітня, тобто в червні цього року він набуде чинності. "Потім почнеться робота з доопрацювання нормативних актів пов'язаних з Митним кодексом, і як будь-який документ, цей кодекс не є досконалістю, але це хороша база", - сказала вона.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав нову редакцію Митного кодексу сьогодні, 19 квітня.

Новий Митний кодекс передбачає передачу всіх повноважень з видання наказів нормативного характеру від Держмитслужби Міністерству фінансів України. Також передбачено, що вартість товарів, які можуть ввозитися громадянами на митну територію України без сплати податків через сухопутні і морські пункти пропуску становить 500 євро, повітряним сполученням - до 1 тис. євро, а при поштових переказах - до 300 євро.

Кодекс виключає митну брокерську діяльність з числа видів діяльності, на здійснення яких митними органами надаються дозволи. Виключена необхідність надання фінансової страхової гарантії в розмірі не менше 300 тис. євро, а агенту по митному оформленню, який працює з брокером, не потрібно буде підтверджувати кваліфікацію в Держмитниці і рівень спеціальних знань.

Також кодексом збільшений загальний термін тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування з 183 днів до одного року.

Виключені з Митного кодексу положення, які надають митним органам право самостійно виконувати рішення судів про конфіскацію товарів, транспортних засобів у разі, якщо такі товари, транспортні засоби були попередньо видалені цими органами.

Нагадаємо, що в цілому як закон Верховна Рада України прийняла Митний кодекс ще 3 листопада 2011 р. Через два місяці, 11 січня Віктор Янукович ветував закон, тому що він порушує конституційні гарантії права на підприємницьку діяльність, права власності, не відповідає Конституції України, іншими законами України; створює ризики ухилення від оподаткування, уникнення відповідальності за порушення митних правил.

За якнайшвидше прийняття Митного кодексу виступала Американська торговельна палата в Україні, яка закликала Верховну Раду підтримати пропозиції глави держави.

Врахувавши всі поправки і зауваження Президента, Верховна Рада прийняла Кодекс в другому читанні 13 березня.