ua en ru

Антипрезидентські протести в Єгипті: Мурсі евакуював свою родину

Автор: RBC.UA
Члени родини Президента Єгипту Мухаммеда Мурсі сьогодні, 6 грудня 2012 р., були евакуйовані зі свого будинку в місті Аз-Заказік провінції Аш-Шаркійя ("Східна"). Раніше супротивники Мурсі кидали в будинок, де живуть його рідні, камені та нападали на кордони поліції, виставлені навколо резиденції.

Члени родини Президента Єгипту Мухаммеда Мурсі сьогодні, 6 грудня 2012 р., були евакуйовані зі свого будинку в місті Аз-Заказік провінції Аш-Шаркійя ("Східна"). Раніше супротивники Мурсі кидали в будинок, де живуть його рідні, камені та нападали на кордони поліції, виставлені навколо резиденції.

Сьогодні вранці жителі Каїра побачили на вулицях свого міста танки. За даними телеканалу "Аль-Джазіра", не менше 9 бойових машин увійшли в столицю Єгипту. Як мінімум три танки охороняли президентський палац в Каїрі. Танки були помічені на вулиці, на якій раніше відбувалися зіткнення між прихильниками і супротивниками Мурсі. Крім того, в тому ж районі перебували, принаймні, два бронетранспортери (БТР).

Вночі з 5 на 6 грудня в Каїрі відбулися зіткнення між прихильниками чинної влади і опозицією. Щонайменше, семеро людей загинули. В ісламістському русі "Брати-мусульмани" стверджують, що шестеро з убитих виступали на підтримку Мурсі.

Читайте також: Заворушення в Єгипті: Не менше чотирьох чоловік убито і 300 поранено в сутичках між ісламістами та опозицією

Новий виток внутрішньополітичної кризи в Єгипті послідував за рішенням глави держави істотно розширити свої повноваження. Президент підписав "Конституційну декларацію", згідно з якою суди позбулися права оскаржувати його укази. Таким чином, на думку ліберальної опозиції, був зруйнований баланс між гілками влади, а сам Мухаммад Мурсі зосередив у своїх руках диктаторські повноваження. Глава держави стверджує, що мова йде про тимчасові заходи, необхідні, щоб покласти край нестабільності в країні.

Читайте також: Прихильники Президента Єгипту розгромили наметове містечко опозиції в центрі Каїра (відео)

У свою чергу різко відгукнувся про проект Конституції Єгипту спікер Європарламенту Мартін Шульц. Він заявив, що країнам ЄС слід розірвати політичні та економічні зв'язки з Єгиптом. Шульц вважає, що для країн ЄС було б доцільно перервати будь-яку співпрацю з Єгиптом, "поки в ньому не запанує демократія".

Читайте також: Євросоюз погрожує розірвати відносини з Єгиптом

Мурсі здобув перемогу на президентських виборах, що відбулися в червні 2012 р. Після інавгурації він вийшов зі своєї партії - політичного крила руху "Брати-мусульмани". Новий Президент заявив про бажання будувати Єгипет, відкритий для всіх його громадян, незалежно від переконань. Разом з тим в уряд, сформований при Мурсі, увійшли тільки помірні ісламісти і військові. У серпні глава держави відправив у відставку лідера генералів - Мухаммада Тантауі. Таким чином ісламіст значно зміцнив свій політичний вплив.

Читайте також: МЗС рекомендує українцям не їхати до Єгипту через протести

У Єгипті триває становлення нових органів державної влади. Судячи з підсумків виборів до нижньої і верхньої палати парламенту, Єгипет має всі шанси втратити статус світської держави. Після триетапного голосування понад 60% місць у Законодавчих зборах дісталося ісламістам, в першу чергу політичному крилу "Братів-мусульман", а також ісламським консерваторам - салафітам. На виборах до верхньої палату парламенту Єгипту - Рада Шури - ісламістські партії завоювали майже 85% місць.