ua en ru

як антикорупціонери будуть боротися за чесні вибори

як антикорупціонери будуть боротися за чесні вибори
Роман Чернышев
Роман Чернышев
корреспондент

У ці дні українцям починають продавати новий масштабний маркетинговий проект під виглядом громадських ініціатив. Його політичну підтримку здійснюють політики-антикорупціонери. Близько місяця тому джерела розповіли про алгоритм роботи нової комунікаційної грантової кампанії, яка повинна стартувати одночасно в ряді провідних центральних і регіональних ЗМІ. Подробиці – в матеріалі РБК-Україна.

Будь-який проект починається з презентації. Вірніше, він починається з ідеї, а презентація повинна вивести ідею на рівень публічної реалізації. При цьому сфера діяльності не важлива – комерція, політика і громадська сфера в цьому відношенні працюють за одними законами. Особливо, коли мова йде про грантові українські організації третього сектору. У всі роки незалежності - від "Пори" до антикорупційного руху ідеологи нових "політичних стартапів" завжди починали з того, що без їх починання Україна прожити не може. Говорили, що країну треба рятувати, а ліки є тільки у них.

У ці дні українцям починають продавати новий масштабний маркетинговий проект під виглядом громадських ініціатив.

20 вересня нардеп Мустафа Найєм оголосив черговий збір на Майдані. Мета - старт всеукраїнської акції в підтримку великої політичної реформи. Вона передбачає зміну виборчої системи, обмеження депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.

Політичну підтримку нового мобілізаційного проекту здійснюють політики-антикорупціонери та активісти грантових організацій - від Віктора Чумака, Сергія Лещенка і Мустафи Найєма до Єгора Фірсова, РПР і руху "Чесно".

Організатори акції обіцяють, що, стартувавши 20 вересня в Києві, їх ініціатива продовжиться 17 жовтня вже у всіх обласних центрах. Далі, як завжди – робота над розумом українців в публічній сфері. По суті, ми маємо справу з видозміненою опозиційною ліберальною платформою – історія України пам'ятає багато схожих аналогій і багато з них виявилися успішними.

Близько місяця тому джерела РБК-Україна розповіли про алгоритм роботи нової комунікаційної грантової кампанії, яка повинна стартувати одночасно в низці провідних центральних і регіональних ЗМІ.

Вона покликана розвинути ідею, що існуючі правила життя держави - від виборчої до судової системи - гідні лише саркастичного ставлення, і повинні бути замінені. Те ж стосується і всього політичного класу. З цими твердженнями важко сперечатися. Однак бентежить методичність попередньої розробки кампанії, охоплення медіамайданчиків і підготовча робота з "лідерами думок".

За інформацією видання, одна з основних цілей кампанії: ухвалення нового закону про вибори народних депутатів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Цільова аудиторія проекту: депутати всіх рівнів, виборці, чиновники, міжнародні організації, посольства, фінансові донори.

Одним з результатів кампанії повинні стати дані соцопитувань, які показують суспільний запит на зміну виборчого законодавства. А також вимоги кампанії повинні стати тезами спілкування послів західних країн з представниками української влади.

Передбачається, що популярний медіа-ресурс повинен стати основою кампанії, розмістивши у себе тематичний спецпроект. До його створення повинні підключитися активісти РПР, Чесно та інших грантових проектів. З нових технологій - ігри. Якісь веселі тести, результати яких повинні вивести користувача на думку, що в Україні пора все міняти і, в першу чергу, виборчу систему.

Кампанія також повинна розвиватися на інших центральних і регіональних майданчиках країни. Автори проекту планують налагодити роботу з висвітлення проекту новинами, статтями, відеоінтерв'ю. Окремо повинна бути освітлена неспроможність мажоритарної системи виборів і нардепів, обраних по цій системі. Також передбачається публікація текстів проекту в міжнародних ЗМІ.

Регіональні презентації проекту заплановані на жовтень (17 жовтня, як пізніше оголосив Найєм) в обласних центрах.

Власне, цей план чимось нагадує боротьбу активістів організації "Чесно" за персональне голосування нардепів у Верховній Раді ще часів Віктора Януковича. Але тепер кампанія відверто політизована. З маркетингової точки зору, завдання досить масштабне – самостійно створити і задовольнити попит.

Більш того, про приєднання до ініціативи нардепів та активістів оголосив екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі. "Ми вирішили приєднатися до ініціативи громадських активістів і зібратися в Києві 17 жовтня з трьома вимогами: створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності, ухвалення нового виборчого закону. А інші вимоги ми будемо збирати по всій Україні до 17 числа", - написав він у своєму Facebook.

Описаний вище проект схожий на створення нової бази для політичного проекту "антикорупціонерів". Адже боротьба з корупцією не є самостійною ідеологією. Тепер же, очевидно, за грантові кошти, активісти спробують розширити порядок денний – боротися за чесні вибори. Список борців додається.