ua en ru

Amnesty International: Тимошенко не в’язень сумління

Автор: RBC.UA
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила сьогодні, що не вважає колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко в'язнем сумління, ув'язненим тільки за висловлення її поглядів, повідомляє радіо "Свобода".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила сьогодні, що не вважає колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко в'язнем сумління, ув'язненим тільки за висловлення її поглядів, повідомляє радіо "Свобода".

Організація також не вважає, що умови утримання Тимошенко у слідчому ізоляторі можна було б вважати жорстокими, принизливими чи нелюдськими в розумінні Європейської конвенції про права людини.

Amnesty International також звернула увагу, що у вчорашньому інтерв'ю радіо "Свобода" Наталія Дульнєва, представлена як член організації, висловила низку думок щодо справи Тимошенко, які не відповідають позиції Amnesty International, і що ця людина не має повноважень виступати від імені організації.

Amnesty International нагадала, що вважає дії Тимошенко, за які її засудили, недостатніми для кримінального переслідування, а справу колишнього прем'єра політично мотивованою, і постійно закликає зняти з неї звинувачення, скасувати вирок і звільнити її.

Правозахисна організація також закликає надати Тимошенко доступ до необхідної медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів, але зазначає, що, за повідомленнями, колишнього прем'єра обстежили в лікарні і надають лікування в ув'язненні.

Відзначимо, вчора в ефірі радіо "Свобода" Наталія Дульнєва, яка виступала як представник Amnesty International, висловила думку, що ненадання медичної допомоги, як у справі Тимошенко, кваліфікується як жорстоке поводження чи навіть як катування.

Нагадаємо, в повідомленні Amnesty International від 11 жовтня 2011 р. говорилося, що "звинувачення проти Тимошенко політично мотивовані. Звинувачення проти неї не є міжнародно визнаними злочинами, це спроби звинуватити її в кримінальних злочинах за рішення, які вона зробила під час її роботи". Таку позицію організації представив тоді заступник директора по Європі і Центральній Азії Amnesty International Джон Далхьюзен. "Її засудження з цих звинувачень не є легітимним, і вона повинна бути негайно звільнена", - заявив Далхьюзен.

Нагадаємо, вчора Тимошенко пройшла медичне обстеження в одній з київських медичних установ. Захист Тимошенко сказав, що не довіряє результатами обстеження.

"23 листопада 2011 р., в одному з лікувальних закладів м.Києва відповідно до рекомендацій комісії МОЗ України проведено інструментальне обстеження стану здоров'я Тимошенко. За результатами проведених обстежень у Тимошенко не виявлено патологічних змін, які несуть загрозу її життю. Результати передані в медичну частину Київського СІЗО для встановлення діагнозу та призначення курсу лікування", - йдеться в повідомленні служби. В якій з київських медустанов обстежувалась екс-прем'єр-міністр не повідомлялося.

Також Пенітенціарна служба заявила, що Тимошенко відмовилася від здачі крові за межами Київського СІЗО для лабораторного дослідження. Як повідомляється, зараз стан здоров'я екс-прем'єра продовжує перебувати під контролем медперсоналу Київського СІЗО.

Цю інформацію підтвердив міністр охорони здоров'я Олександр Анищенко. "Юлія Володимирівна Тимошенко пройшла повне медичне обстеження в одній з медичних установ Києва", - сказав Онищенко, також не уточнив, про який саме заклад йде мова. В той же час стан здоров'я колишнього прем'єра голова МОЗ коментувати відмовилося.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка в інтерв'ю каналу "1+1" заявив, що стан здоров'я екс-прем'єра дозволяє проводити з нею слідчі дії. "Ніяких діагнозів, які б загрожували життю Тимошенко, немає, а значить, можна проводити слідчі дії", - сказав Пшонка.

Раніше Пенітенціарна служба заявляла, що Тимошенко добровільно відмовляється від медичної допомоги.

Зазначимо, в останні дні стан здоров'я Тимошенко різко погіршився. Про те, що їй потрібна медична допомога поза ізолятором заявила в понеділок 21 листопада омбудсмен Ніна Карпачова.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

13 жовтня СБУ порушило нову кримінальну справу проти Тимошенко. Вона звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.

7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.
14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковинець повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко щодо її діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне виробництво.

Нагадаємо, 22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує звинувачення за новим справах проти Тимошенко. "У Генеральній прокуратурі України ще є справи, які вже готуються до того, щоб пред'явити Юлії Володимирівні звинувачення за іншими статтями", - заявив Сас. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.