ua en ru

АМКУ призупинив операцію зі злиття "Київстару" і "ВимпелКому"

Автор: RBC.UA
Антимонопольний комітет України (АМКУ) призупинив операцію зі злиття "Київстару" і "ВимпелКому". Рішення було ухвалене сьогодні під час засідання комітету, передає кореспондент РКБ-Україна.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) призупинив операцію зі злиття "Київстару" і "ВимпелКому". Рішення було ухвалене сьогодні під час засідання комітету, передає кореспондент РКБ-Україна.

Як зазначив голова АМКУ Олексій Костусєв, процедура перегляду рішення була розпочата на підставі клопотання ТОВ «Астеліт». «Таким чином прийняття сьогоднішнього рішення про перегляд та зупинення раніше прийнятого рішення про концентрацію, означає фактично заборону для учасників концентрації на термін перегляду вчиняти будь-які дії щодо злиття «Київстару», ЗАТ «Українські радіосистеми» та ТОВ «Голден Телеком», - сказав він.

За його словами, до АМКУ 20 квітня надійшла заява від ТОВ «Астеліт» про перегляд рішення, ухваленого комітетом 9 березня 2010 р. про надання дозволу на злиття цих трьох компаній.

Він повідомив, що у наданих «Астелітом» матеріалах викладені факти, які не були відомі комітету при ухваленні попереднього рішення. Зокрема, вони стосуються розрахунків часток учасників ринку мобільного зв'язку України та частин радіочастотного ресурсу, якими користуються оператори мобільного зв'язку України.

Напередодні компанія VimpelСom Ltd. оголосила про успішне завершення оферти акціонерам ВАТ "ВимпелКом". Як і очікувалося, майже 98% акціонерів погодилися на злиття "ВимпелКому" з українським "Київстаром". Таким чином, останній формальний бар'єр на шляху до об'єднання двох компаній (згода не менше 95% акціонерів російської компанії) був успішно подоланий. Тепер "ВимпелКому" і "Київстару" залишається лише завершити деякі малозначні юридичні процедури, щоб остаточно стати одним цілим.

У повідомленні VimpelСom наголошувалося, що до теперішнього часу виконані всі умови для завершення операції. Отримані необхідні дозволи регулюючих органів Російській Федерації і України, всі розгляди в суді і регулюючих органах, а також виконавче впровадження у справі, пов'язаній з позовом компанії Farimex до норвезького акціонера "ВимпелКому" Telenor припинені без витрат і збитків для останнього.

Як повідомлялося раніше, на початку жовтня 2009 р. російські Altimo і норвезька Telenor повідомили про досягнення угоди про об'єднання спільних активів "ВимпелКому" і "Київстар G.s.m. Нова компанія зареєстрована на Бермудських островах, штаб-квартира - в Нідерландах. Нідерландській холдинговій компанії належатиме по 100% "ВимпелКому" і "Київстару". У свою чергу акціонерна структура нової компанії виглядатиме таким чином: Altimo належатиме 38,46% в статутному капіталі VimpelСom Ltd., норвезькій Telenor - 38,84% статутного капіталу . У вільному обігу знаходитиметься 22,7% статутного капіталу.

До групи "ВимпелКом" входять оператори, що надають послуги зв'язку, а також передачі даних у Росії, Казахстані, Україні, Таджикистані, Вірменії, Грузії і Узбекистані. Абонентська база "ВимпелКому" налічує більше 58 мільйонів користувачів. ВАТ "Вимпелком" володіє торговою маркою "Білайн". Основними акціонерами компанії є Altimo (управляє телекомунікаційними активами "Альфа-груп"), що володіє 44% голосуючих акцій "ВимпелКому", і норвезька Telenor.

Нагадаємо, компанія "Київстар" заснована в 1994 році, послуги мобільного зв'язку почала надавати в грудні 1997-го. "Київстар" - закрите акціонерне товариство, акціонерами якого є компанії "Telenor" (56,52%) і "Storm" (43,48%). Станом на початок 2009 року "Київстар" обслуговувала більше 23,45 мільйонів абонентів.