АМКУ: Вартість брендових бензинів завищена на 1-1,8 грн

В Україні вартість брендових бензинів операторів ринку завищена на 1-1,8 грн. Про це на брифінгу заявив перший заступник голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Рафаель Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні вартість брендових бензинів операторів ринку завищена на 1-1,8 грн. Про це на брифінгу заявив перший заступник голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Рафаель Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

"За наявною в АМКУ інформацією, протягом вересня цього року на АЗС, що працюють в тому числі під брендами" Лукойл "," Окко ", WOG, сталося синхронне зростання вартості бензинів підвищеної якості. Цінові показники досягли позначки 11,35-11,60 грн/л, а на заправках під брендом Shell - 11,89 грн/л. Зокрема вартість бензинів на "Лукойл-Україна", "Окко-Нафтопродукт", "Золотий екватор", "Альянс-Холдинг" - на 1-1,8 грн вище, ніж у інших операторів ринку. Причому зростання цін відбулося в умовах стабільності курсу долара і наявності тенденції до зниження показника Platts, курсу євро і вартості нафти на світовому ринку, тому такі дії операторів можуть мати негативний вплив на конкуренцію", - сказав Кузьмін.

За його словами, минулої середи, 26 жовтня, було попередження в 10-добовий термін знизити ціни до конкурентно-обгрунтованих, тобто ціни, "що відображала б баланс платоспроможності населення з прибутком цих компаній".

Нагадаємо, 6 жовтня повідомлялося, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов'язав ПІІ "Лукойл Україна", ПП "Окко нафтопродукт", ТОВ "Золотий екватор" і ТОВ "Альянс Холдинг" встановити роздрібні ціни на бензин, дизельне пальне та скраплений газ на такому рівні, який би існував в умовах значної конкуренції на ринку. Як встановив комітет, протягом вересня поточного року на АЗС, що працюють, зокрема, під брендами "Лукойл", "ОККО", WOG, відбулося зростання цін на бензин марки А-95. Ціни виросли на 10-19 коп./л і склали 10,49-10,60 грн/л. У той же час, на світовому ринку ціни на сиру нафту, показники Platts і курс євро мали тенденцію до зниження, а курс долара щодо гривні залишався стабільним.

Нагадаємо, 1 вересня в Україні закінчився термін дії знижених акцизів на бензин. Напередодні міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що не прогнозує зростання цін на нафтопродукти з вересня поточного року. У свою чергу, глава консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн заявляв, що у зв'язку зі скасуванням знижених акцизів можливе незначне подорожчання нафтопродуктів.

Нагадаємо, 1 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон, що подовжує дію знижених акцизів на бензин до 1 вересня. Раніше, 7 липня Верховна Рада України продовжила дію знижених ставок акцизного збору до 1 вересня 2011 р. Для стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів Верховна Рада 7 квітня підтримала ініційований Міністерством енергетики та вугільної промисловості, законопроект про зниження на три місяці ставок акцизного збору на 50 євро/т для бензину і на 30 євро/т для дизельного палива, до 132 євро/т і 60 євро/т відповідно.

Нагадаємо, раніше Віктор Янукович зазначив, що Україна втратила 500 млн грн в результаті зниження акцизів на пальне. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top