АМКУ дозволив ДТЕК купити "Дніпроенерго"

Четвер 02 лютого 2012 13:55
Автор: RBC.UA
Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив конкурсну пропозицію ДТЕК по купівлі 25% акцій "Дніпроенерго", оскільки мова про монополізацію ринку компанією ДТЕК не йде. Про це під час прес-конференції сказав в.о. глави АМКУ Рафаель Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив конкурсну пропозицію ДТЕК по купівлі 25% акцій "Дніпроенерго", оскільки мова про монополізацію ринку компанією ДТЕК не йде. Про це під час прес-конференції сказав в.о. глави АМКУ Рафаель Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми дали дозвіл ДТЕК на участь у приватизації зазначеної компанії. У нас є свої дослідження, які говорять про те, що компанія Ріната Леонідовича Ахметова не займає домінуючого положення на цьому ринку", - зазначив Кузьмін.

Нагадаємо, 11 січня Фонд державного майна України (ФДМУ) схвалив конкурсну пропозицію ДТЕК на покупку 25% "Дніпроенерго", яка була єдиною. ДТЕК запропонував за енергокомпанію 1 млрд 174,1 млн грн, що на 100 тис. грн перевищило стартову ціну (1,174 млрд грн).

Таким чином, ДТЕК збільшить свою частку в "Дніпроенерго" до 72,55%.

Слід зазначити, що ДТЕК раніше вже придбав пропоновані ФДМУ пакети акцій "Донецькобленерго" (40% за 467,6 млн грн), "Київенерго" (25% за 450,5 млн грн) і "Західенерго" (45,1% за 1,9 млрд грн). Частка ДТЕК у статутному капіталі "Київенерго" становить 71,82%, "Західенерго" - 70,91%, "Донецькобленерго" - 71,34%, "Дніпроенерго" - 47,55%.

Нагадаємо, що від приватизації державного майна, здійснюваної ФДМУ та його регіональними відділеннями, за 2011 р. до державного бюджету надійшло 11,48 млрд грн, що становить більше 114,8% річного плану. Всього ж ФДМУ планує за 4 роки отримати від приватизації 40 млрд грн.

ПАТ "Дніпроенерго" є одним з провідних українських виробників електроенергії і тепла. Її встановлена потужність складає 8185 МВт, що становить 16% від загальної потужності електростанцій України. На її частку припадає 8,9% від загального обсягу виробленої в державі електроенергії.

До складу ПАТ "Дніпроенерго" входять Криворізька ТЕС, Запорізька ТЕС і Енергодарський КСПП, Придніпровська ТЕС. Для забезпечення технічного обслуговування ПАТ "Дніпроенерго" до складу акціонерного товариства входять структурні підрозділи "Дніпроенергоремонт", "Дніпроенергоспецремонт", "Дніпроенергоавтотранс", "Дніпроенергоналадка". Енергоблоки "Дніпроенерго" можуть використовувати три види вугілля, а також природний газ, що дозволяє компанії бути більш диверсифікованою порівняно з конкурентами з точки зору споживання палива. "Дніпроенерго" експлуатує 3 газомазутних блоки потужністю 800 МВт (29% загальної потужності).

ДТЕК - приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова. ДТЕК є ключовим гравцем на ринку генерації електроенергії України. Виробничі енергогенеруючі потужності представлені ТОВ "Східенерго", ВАТ "Дніпроенерго", ВАТ "Київенерго" і ВАТ "Західенерго". Вся вироблена електроенергія в повному обсязі поставляється на оптовий ринок електроенергії України. Загальна встановлена потужність "Східенерго", "Дніпроенерго", "Київенерго" і "Західенерго" становить 18,2 ГВт.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся