ua en ru

АМКУ визнав зростання рівня монополізації на українських ринках

Автор: RBC.UA
У звіті Антимонопольного комітету України (АМКУ) Верховній Раді (ВР) про діяльність у 2010 році відверто йдеться, що структурні передумови конкуренції в національній економіці погіршилися відносно попередніх років. Про це повідомляє «Дзеркало тижня. Україна».

У звіті Антимонопольного комітету України (АМКУ) Верховній Раді (ВР) про діяльність у 2010 році відверто йдеться, що структурні передумови конкуренції в національній економіці погіршилися відносно попередніх років. Про це повідомляє «Дзеркало тижня. Україна».

Всього за рік частка ринків з конкурентною структурою зменшилася на 6%. Частка ж ринків «чистої монополії» збільшилася на 2%, а ринків з ознаками домінування - на 8%.

За даними АМКУ, рівень монополізації виріс в 29 галузях, зменшення цього рівня спостерігалося тільки у 14 галузях. Частка «чистої монополії» збільшилася у всіх секторах економіки з 14,2 до 17,2%, ринків з ознаками домінування - з 36,6 до 64,5%. Про тенденції концентрації, що прискорюються, говорять і цифри розглянутих в 2010 році заяв про видачу дозволів на концентрацію суб'єктів господарювання, яких було 697. Що більше, ніж у 2009 році. Але ж це стосується тільки суб'єктів, які бажають легально провести процедури з концентрації.

Відзначимо, на думку представників Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), Української аграрної конфедерації (УАК), Української зернової асоціації (УЗА), абсолютно невиправданими є прийняті останнім часом урядові рішення, які ведуть до надмірного і непрозорого адміністрування в аграрному комплексі, падіння його інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності.

Як відзначають промисловці і підприємці, головні загальні ознаки цих законопроектів - спроба монополізації ринку експорту сільгосппродукції, дискримінація суб'єктів господарювання - провідних експортерів, які є значними інвесторами у створенні в Україні сучасної аграрної логістики та переробки, шляхом нав'язування їм виконання невластивих функцій і обов'язків, чого немає в цивілізованій світовій практиці.

Нагадаємо також, що 1 березня Верховна Рада України (ВР) прийняла за основу урядовий законопроект, що пропонує ліквідувати державне регулювання фондів оплати праці підприємств-монополістів. Так, проект закону "Про внесення змін до статті 8 закону "Про оплату праці "(щодо регулювання фонду оплати праці працівників підприємств-монополістів), передбачає забезпечити приведення системи державного регулювання підприємств-монополістів в Україні у відповідність з міжнародними стандартами без ослаблення державного контролю за цінами на продукцію монопольних структур.