ua en ru

АМКУ скасував результати тендеру на закупівлю біометричних паспортів у ЄДАПС

Автор: RBC.UA
Антимонопольний комітет України скасував результати конкурсу Державної міграційної служби на закупівлю біометричних паспортів у консорціуму ЄДАПС.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) скасував результати конкурсу Державної міграційної служби на закупівлю біометричних паспортів у консорціуму ЄДАПС. Про це пише "Дзеркало тижня" з посиланням на джерела в уряді.

За даними джерела, рішення було ухвалене 7 червня.

Умови проведення тендеру міграційної служби в Антимонопольному комітеті оскаржив директор державного поліграфкомбінату "Україна" Максим Степанов.

Нагадаємо, раніше голова Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва Михайло Бродський заявив, що в Україні виробництво біометричних паспортів можуть передати банкнотно-монетному двору Національного банку України (НБУ) або поліграфкомбінату "Україна".

Читайте також: В Україні виробництво біометричних паспортів можуть передати НБУ або поліграфкомбінату "Україна"

"Виробляти бланки можуть тільки два підприємства - банкнотно-монетный двір НБУ і поліграфкомбінат "Україна". Вибір буде зроблений виходячи з технічних можливостей. При цьому Микола Азаров дав доручення понизити вартість бланків технічних паспортів і прав водіїв. Вартість бланків паспортів, думаю, також буде переглянута", - заявив Бродський. Вартість замовлень, які перейдуть в держпідприємство, чиновник оцінив в 2 млрд грн в рік.

Нагадаємо, 12 червня Кабінет міністрів скасував свою постанову, на базі якої відбувся тендер на виробництво біометричних документів в Україні, виграний ЄДАПС.

Читайте також: Кабмін скасував постанову про введення в Україні біометричних документів

При цьому, як стверджують джерела, прем'єр-міністр Микола Азаров і глава МВС Віталій Захарченко висловилися за зміну підрядчика. "В період гострого дефіциту бюджету безрозсудно віддавати приватній компанії величезні кошти за бланки документів. Краще залишити їх у державного підприємства", - пояснило джерело в уряді.

В той же час експерти відзначають, що боротьба за перерозподіл замовлення збіглася з початком відпускного періоду. "Головна загроза для громадян - плутанина, супроводжуюча зазвичай зміну стандарту документа, особливо зміну підрядчика. Досить пригадати 2007 р., коли вводилися "сині" закордонні паспорти", - пояснив науковий директор Інституту євро-атлантичної співпраці Олександр Сушко. Як відомо, в цей період видача паспортів була практично зупинена на декілька місяців. Проте Сушко підкреслив, що рішення передати виробництво паспортів держпідприємству "виглядає правильним кроком, але йому, як завжди, не вистачає прозорості".

Читайте також: МЗС сьогодні почав видавати біометричні паспорти громадянам України, що знаходяться за кордоном

При цьому супротивники ЄДАПС наполягали на тому, що консорціуму не можна надавати доступ до єдиного демографічного реєстру. Ймовірно, це і стане формальним приводом для замовлення бланків на держпідприємствах. "Це зніме біля третини зауважень правозахисників до закону про демографічний реєстр, але головні проблеми реєстру залишаються - в ньому буде зібраний дуже великий обсяг інформації без достатнього контролю над її використанням", - заявив член правління Українського Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

ЄДАПС - найбільший виробник ідентифікаційних документів з високим ступенем захисту і інформаційних систем. Саме з ЄДАПС пов'язують Василя Грицака, нардепа ВР минулого скликання і заступника голови Міграційної служби.