ru ua

АМКУ залишив без змін рішення щодо дозволу на об'єднання активів компаній Telenor та Altimo

Автор: RBC.UA
Антимонопольний комітет України (АМКУ) залишив без змін рішення щодо дозволу на об'єднання активів компаній Telenor ASA та Altimo Holdings & Investments Ltd у новому операторі мобільного зв'язку - компанії VimpelCom Ltd.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) залишив без змін рішення щодо дозволу на об'єднання активів компаній Telenor ASA та Altimo Holdings & Investments Ltd у новому операторі мобільного зв'язку - компанії VimpelCom Ltd., повідомляє прес-служба АМКУ.

Остаточне рішення з цього приводу прийняте за результатами поглибленого дослідження на основі аналізу уточненої інформації від учасників телекомунікаційного ринку та Національної комісії регулювання зв'язку України.

Як відомо, процедуру перегляду рішення комітет розпочав у квітні цього року на підставі відповідного клопотання ТОВ "Астеліт".

За результатами проведеного дослідження комітет не знайшов достатніх підстав для скасування рішення про об'єднання активів компаній Telenor ASA та Altimo Holdings & Investments Ltd у новому операторі мобільного зв'язку - компанії VimpelCom Ltd..

"Протягом півроку АМКУ, за зверненням одного із учасників ринку мобільного зв'язку, проводив детальне дослідження наслідків для ринку фактичного злиття активів ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем" та ЗАТ "УРС". Спираючись на позицію мобільних операторів, Національної комісії регулювання зв'язку, а також перспективи конверсії вітчизняного радіочастотного ресурсу, Комітет дійшов висновку, що на сьогодні не має жодних підстав для скасування раніше прийнятого рішення. Разом з цим, зважаючи на олігопольну структуру цього ринку, він буде залишатися в полі постійної уваги комітету. І найближчим часом ми очікуємо від усіх учасників ринку мобільного зв'язку безумовного виконання наших рекомендацій щодо зниження вартості роумінгу", - зазначив в.о. голови комітету Юрій Кравченко.

Також АМКУ оштрафував компанію Altimo Holdings & Investments Ltd. на 12,5 тис. дол. за затримку в наданні інформації у справі про перегляд дозволу на об'єднанні її активів з компанією Telenor ASA.

Нагадаємо, 9 березня 2010 р. АМКУ надав дозвіл компанії Telenor ASA (Форнебу, Норвегія) і компанії Altimo Holdings & Investments Ltd (Тортола, Британські Віргінські Острови) на придбання контролю над ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем." (Київ) і компанією "Вимпел-Комунікації" (Москва, РФ).

22 квітня ц.р. АМКУ припинив своє рішення і почав повторний розгляд справи про злиття.

Раніше операцію по об'єднанню спільних активів "ВимпелКому" і "Київстару" російською Altimo і норвезькою Telenor схвалили антимонопольні органи Росії, України, країн СНД, Європи, де присутні компанії. Також компанія Farimex, міноритарний акціонер ВАТ "Вимпелком", що володіє 0,002% акцій оператора, відкликала позов проти Telenor про стягнення збитків у розмірі 1,7 млрд дол. Дане рішення було обов'язковою умовою для об'єднання активів Telenor і Altimo. Услід за цим російські судові пристави зняли арешт з акцій "ВимпелКому", що належать норвезькій Telenor, в рамках припинення справи Farimex.

Відзначимо також, сьогодні стало відомо, що Telenor Group закриє своє представництво в Україні до кінця 2010 р. Рішення про закриття представництва стало результатом переходу від прямої до непрямої структури володіння "Київстаром" після створення VimpelCom Ltd.

"Представництво в Україні відмінно виконувало роботу з представлення інтересів Telenor Group в країні, особливо в складний період корпоративного конфлікту в "Київстарі". Оскільки Telenor Group в даний момент є непрямим власником "Київстару" через VimpelCom Ltd., необхідності в окремому представництві групи в Україні більше немає", - відзначив старший віце-президент Telenor Group Тор Халворсен.

Нагадаємо, Telenor Group належить близько однієї третини акцій VimpelCom Ltd., яка є власником 100% акцій "Київстару" в Україні і "ВимпелКому" в Росії.

Представництво Telenor Group в Україні було відкрито у 1997 р. для підтримки активності та представлення інтересів компанії в Україні. З початку корпоративного конфлікту в "Київстарі" в 2005 р. штат представництва Telenor Group збільшився до 12 чоловік. У жовтні 2009 р. Telenor і Altimo оголосили про досягнення угоди з об'єднання своїх активів в "Київстарі" і "ВимпелКомі" в рамках нової компанії VimpelCom Ltd., зі штаб-квартирою в Нідерландах. З урахуванням нової структури володіння активами, Telenor Group не бачить необхідності в окремому представництві в Україні.