АМКУ зобов'язав знизити ціни на бензин А-95

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував учасникам ринків нафтопродуктів знизити ціни на бензин марки А-95 "до рівня, що існував би в умовах значної конкуренції на ринку". Як повідомили в прес-службі АМКУ, про результати розгляду зобов'язань комітету підприємства повинні повідомити в 15-денний термін.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував учасникам ринків нафтопродуктів знизити ціни на бензин марки А-95 "до рівня, що існував би в умовах значної конкуренції на ринку". Як повідомили в прес-службі АМКУ, про результати розгляду зобов'язань комітету підприємства повинні повідомити в 15-денний термін.

Рекомендації надано ПІІ "Лукойл Україна", ПАТ "Концерн Галнафтогаз", ПП "Окко нафтопродукт", ТОВ Торговий дім "Континіум - Галичина", ТОВ "Континент Нафто Трейд", ТОВ "Альянс Холдинг", ТОВ "УТН-Восток" і СП ТОВ "Кершер".

Як встановив комітет, "на сьогодні відсутні об'єктивні економічні підстави для зростання і утримання цін на наявному рівні на бензин зазначеної марки". Зокрема, повідомили в АМКУ, в період з 3 квітня до 10 травня 2012 р. ціни на сиру нафту знизилися на 12%, показники Platts на відповідне паливо знизилися на 18,8%, в той час як ціни на АЗС у зазначених операторів в середньому зросли на 3% при тому, що з початку 2012 р. і по теперішній час курс долара США і курс євро по відношенню до гривні залишався стабільним.

В кінці березня АМКУ спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості почав розслідування щодо зростання цін на бензин. Причиною розслідування стало систематичне зростання цін на паливо, який імпортери пояснювали зростанням цін на нафту. Прогнозувалося, що бензин може подорожчати до 12 грн./л.

Як повідомлялося, учасники засідання ЕАГ сьогодні, 28 травня, домовилися про поетапне зниження ціни на бензини і дизпаливо на 10 коп. з 29 травня і ще на 10 коп. з 4 червня 2012 р.

Нагадаємо, 15 травня ц.р. ціни на бензин були знижені на 5 копійок. Попереднє зниження було 12 травня. Рішення знизити ціни 11 травня ухвалила експертно-аналітична група (ЕАГ) з питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості. Таким чином, знижена рекомендована гранична ціна бензину А-95 до 10,12 грн/л.

Нещодавно міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що держава буде завжди контролювати ринок нафтопродуктів, тому що він має особливу чутливість.

Як повідомлялося, 27 травня в Україні набув чинності закон № 4677-VI "Про внесення змін підрозділи 5 розділу ХХ" Перехідні положення "Податкового кодексу України про коригування ставок акцизного податку". Відповідно до закону, чинна ставка акцизного збору буде виступати коректором світової ціни нафти для споживачів України до кінця поточного року.

Як вважають в Експертно-аналітичної групи (ЕАГ) з розробки питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості, динаміка цін на бензин і дизельне паливо в Україну повинна відповідати вартості нафтопродуктів на світових, європейських ринках як при зростанні, так і при падінні.

На сьогодні на ринку нафтопродуктів Україні склалася сприятлива ситуація для зниження цін в мережах АЗС. Водночас роздрібні ціни на світлі нафтопродукти та зріджений газ на АЗС Києва сьогодні, 28 травня 2012 р., несуттєво знизилися. А на гуртовому сегменті ринку вартість палива змінилася різноспрямовано.

Нагадаємо, в Україні споживання бензину в січні-квітні 2012 р. порівняно з аналогічним періодом 2011 р. знизилось на 1,5% - до 1 млн 260,9 тис. т.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся