ua en ru

АМКУ не надавав дозволу на покупку Д.Фірташем сєверодонецького "Азоту"

Автор: RBC.UA
Антимонопольний комітет України (АМКУ) не надавав дозволу на покупку Дмитром Фірташем сєверодонецького "Азоту". Про це журналістам заявили в АМКУ.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) не надавав дозволу на покупку Дмитром Фірташем сєверодонецького "Азоту". Про це журналістам заявили в АМКУ, передає кореспондент РБК-Україна.

Відповідно, комітет готовий розслідувати дану покупку, але поки такі дії не розпочаті. Також в АМКУ заявили, що інформація з приводу того, чи звертався Д.Фірташ в АМКУ із заявкою на придбання черкаського "Азоту", є конфіденційною.

Нагадаємо, 4 лютого ц.р. Д.Фірташ заявив, що придбав великого виробника мінеральних добрив компанію "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот"(Луганська область). За його словами, підприємство було придбано частково на його кошти, а частково - за залучені у банків. Суми угоди Д.Фірташ не назвав .

Фонд держмайна (ФДМ) 17 листопада 2010 р. уклав з дочірньою структурою IBE Trade Corp. - Компанією Worldwide Chemical Llc - договір купівлі-продажу 40% акцій ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот "за 276,5 млн грн (близько 35 млн дол.), повідомляло раніше видання" Комерсант-Україна ". За словами джерела, Worldwide Chemical, як власник 60% "Азоту", скористався правом першочергового викупу акцій. У прес-службі ФДМ цю інформацію тоді не підтвердили, але і не спростували, так само як і в IBE Trade Corp.

За даними учасників ринку, співвласниками IBE Trade Corp. є підприємець Алекс Ровт, народний депутат від Партії регіонів Олексій Кунченко і бізнесмен Микола Ольшанський. Ціна продажу виявилася на 34,4% нижче за номінальну вартість держпакету, яка станом на 14 липня 2010 р., коли ФДМ вніс його до списку об'єктів, що підлягають продажу в 2010 р., становила 422,680 млн грн.

ЗАТ "Сєвєродонецьке об'єднання" Азот "- четвертий за обсягами виробник азотних міндобрив в Україні. Товариство було створене у 2004 р. ФДМ і Worldwide Chemical. Фонд вніс в ЗАТ основні активи сєверодонецького держпідприємства з виробництва азотних міндобрив в обмін на 40% акцій, а інвестор зобов'язався внести 120 млн дол. за 60% акцій.

На початку березня ц.р. голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ придбав ВАТ "Азот" (Черкаси), що належав власнику бізнес-групи DCH Олександру Ярославському. Таким чином, на сьогоднішній день сукупні потужності, керованих Д.Фірташем виробників азотних добрив, складають 2,44% світових потужностей. Зокрема, частка підприємств, що перебувають в Україні, - 2,28% світових потужностей

Черкаський "Азот" є найбільшим виробником іонообмінних смол в СНД, монополістом з виробництва капролактаму в Україну, був введений в експлуатацію в 1965 р. Підприємство складається з 43 виробничих структурних підрозділів. В акціонерному товаристві працює більше 6 тис. чоловік. Виробничі потужності при повному завантаженні можуть давати в рік близько 3 млн т мінеральних добрив. Зараз одна третина всіх добрив в Україну виробляється на ВАТ "Азот".

Д.Фірташ - український підприємець, мільярдер, власник холдингу Group DF (Group of Dmitry Firtash) з 2007 р., співвласник (45% акцій) газового трейдера RosUkrEnergo c 2004 р. серед компаній, які контролює Group DF, - OSTCHEM Holding, EMFESZ , Centragas. У Д.Фірташа є активи в хімічній галузі і енергетичній інфраструктурі, він володіє компаніями в РФ, Угорщини, Австрії, Швейцарії, Німеччини, Італії. За повідомленнями ЗМІ, Д.Фірташ також має відношення до українських телеканалів К1, К2, MegaSport та баскетбольного клубу "Київ".