ua en ru

АМКУ почав розслідування діяльності великих торговельних мереж у Києві

Автор: RBC.UA
Антимонопольний комітет України (АМКУ) проводить розслідування діяльності великих торговельних мереж. Про це повідомив перший заступник голови комітету Рафаель Кузьмін.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) проводить розслідування діяльності великих торговельних мереж. Про це повідомив перший заступник голови комітету Рафаель Кузьмін, передає прес-служба відомства.

Читайте також: Азаров: "Жодних підстав для підвищення ціни на цукор немає"

Комітет аналізує діяльність мереж, які працюють у Києві під брендами "Ашан", "Фуршет", "Сільпо", "Фора", "Велика кишеня", "АТБ", "ЕКО маркет", "Караван", "Billa", "Край та Країна", "Перекрьосток", "Спар", "Novus", "Бімаркет" та "Метро", на предмет дотримання вимог конкуренційного закондательства.

Як зазначив Кузьмін, підставою для розслідування стало застосування торговельними мережами схожих механізмів, які могли призвести до економічно необгрунтованого підвищення цін на продукти харчування. Так, ціни на молочну продукцію, макаронні вироби, соняшникову олію, крупи, м'ясо та рибу у 2011 році і на початку 2012 року підвищилися на 15-60%. У той же час індекс споживчих цін у Києві зріс на 13,5%.

Читайте також: Eni Ukraine отримала дозвіл від АМКУ на придбання "Західгазінвест"

Такі дії торгових мереж можуть містити ознаки антиконкурентних узгоджених дій. Як відомо, за вчинення подібних дій законодавство передбачає штрафні санкції в розмірі до 10% доходу компаній-відповідачів.

Як повідомлялося, 6 вересня Верховна Рада (ВР) України прийняла в першому читанні за основу урядовий законопроект №9733 про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки продукції. "За" прийняття такого рішення проголосували 264 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Законопроектом передбачається виключення норм, згідно з якими про планову перевірку відповідні органи повинні попереджати за 10 днів, а також про необхідність наявності згоди центрального органу із захисту прав споживачів на проведення позапланового заходу.

Читайте також: Кількість споживачів, готових купувати продукти харчування та напої онлайн, за два роки зросла на 44%, - дослідження

Крім того, законопроектом передбачено відповідальність за порушення законодавства про захист прав споживачів: за реалізацію продукції, забороненої відповідним державним органом для виготовлення та реалізації (виконання, надання), в тому числі фальсифікованої, - у розмірі вартості партії, але не більше 5 тисяч гривень.

Наприкінці серпня Світовий банк повідомив про історично "максимальне" зростання цін на продукти харчування. За підрахунками його фахівців, їжа, в порівнянні з минулим роком, подорожчала на 10%.

Напередодні, 6 вересня, АМКУ дозволив фізичній особі купити пакет акцій "Полтавагазу". У червні ц.р. АМКУ направив двом найбільшим операторам мобільного зв'язку у країні - "Київстару" і МТС - офіційні листи з рекомендаціями знизити тарифи.