ua en ru

Американці мають намір видобувати корисні копалини на астероїдах

Автор: RBC.UA
Американський стартап Deep Space Industries оголосив про план запуску космічних апаратів для пошуку корисних копалин на астероїдах. На кошти, залучені від інвесторів і спонсорів, автори проекту мають намір відправити в космос кораблі двох моделей. Одні повинні обстежуватимуть астероїди, а інші - відправляти зібраний матеріал на Землю.

Американський стартап Deep Space Industries оголосив про план запуску космічних апаратів для пошуку корисних копалин на астероїдах. На кошти, залучені від інвесторів і спонсорів, автори проекту мають намір відправити в космос кораблі двох моделей. Одні повинні обстежуватимуть астероїди, а інші - відправляти зібраний матеріал на Землю.

Згідно з заявою представників Deep Space Industries, яка була зроблена 22 січня в Музеї авіації Санта-Моніки, Каліфорнія, в 2015 році буде запущена ціла флотилія космічних апаратів Firefly, вага кожного з яких не перевищує 25 кг. Планується, що Firefly полетять до найближчих астероїдів і досліджуватимуть їх на наявність металів, кремнію, води та інших корисних ресурсів. Апарати будуть зібрані з недорогих компонентів.

"Ми зможемо будувати дивовижні машини, які будуть меншими, дешевшими і швидшими, ніж будь-коли раніше", - розповів керівник і засновник Deep Space Industries Рік Тамлінсон.

Починаючи з 2016 року фахівці компанії планують запустити другу модель - DragonFly, вага якої складе близько 32 кг. Завданням DragonFly стане відправка зразків на Землю. Планується, що місія триватиме від двох до чотирьох років, при цьому вдасться доставити на Землю від 27 до 68 кг грунту.

Читайте також: З мису Канаверал успішно стартував перший приватний космічний корабель

Дослідження астероїдів є кроком на шляху до головної мети компанії - перетворити неземне сировину в складні механічні деталі. Тамлінсон і його колеги запатентували технологію 3D-принтера MicroGravity Foundry, який зможе виробляти металеві деталі прямо в космосі, оскільки він здатний працювати в умовах нульової гравітації.

Слід зазначити, що подібну ідею промислового освоєння астероїдів в 2012 році запропонувала та інша американська компанія - Planetary Resources.

"Нашою метою є видобути корисні ресурси з космосу, щоб розширити вплив людини в Сонячній системі швидким і доступним способом. Перший політ нашого космічного корабля відбудеться вже в 2015 році. Через шість місяців він передасть на Землю зображення, які йому вдасться зробити. Наступні космічні апарати, які доставлять на Землю зразки для аналізу, будуть запущені в 2016 році", - повідомив головний виконавчий директор Deep Space Industries Девід Гамп.

Він додав, що астероїди володіють широким спектром корисних ресурсів, які будуть використовуватися прямо в космосі. Наприклад, із сировини, видобутої на астероїдах, компанія сподівається виробляти ракетне паливо. Частину корисних копалин передбачається доставляти на Землю.

Читайте також: NASA запустило в космос обсерваторію NuSTAR

Проте експерти не впевнені, що ідея американських компаній стане прибутковою, адже витрати на політ до астероїдів багаторазово перевищують вартість найдорожчих матеріалів, які там можуть бути знайдені.

Нагадаємо, в 2011 році NASA запустила на Марс, який знаходиться значно ближче поясу астероїдів, нових марсохід Curiosity. Вартість апарату склала 2,5 млрд дол. І це не рахуючи витрат на його запуск і обслуговування.

Ще одним масштабним проектом у сфері дослідження космосу є будівництво нового космічного телескопа, який повинен замінити орбітальний "Хаббл". Європейське космічне агентство підрахувало, що реалізація проекту обійдеться йому в майже 9 млрд дол.