Американський суд відхилив позов Юрія Луценка до керівництва ГПУ
Федеральний суд округу Колумбія відхилив позов екс-глави МВС України Юрія Луценка до генерального прокурора України і його підлеглих. Про це говориться в постанові судді окружного США Коллін Коллар-Котеллі від 23 лютого 2012 р., повідомляє прес-служба Генпрокуратури України (ГПУ).
Суд Луценка попередив, що "... окружні суди мають повноваження відхилити справу або призначити інші доцільні санкції за непідтримання або іншим чином невиконання рішення суду".
Зокрема, суд дозволив Луценку до 22 лютого 2012 р. включно подати необхідний звіт про стан або представити підстави, чому цей позов не повинен бути відхилений без преюдиції. Крім того, суд прямо Луценка попередив, що якщо він не зможе відповісти взагалі, суд визнає, що він більше не має наміру підтримувати цей позов.
Публічний реєстр справ показує, що Луценко не зміг відповісти. Так окружний суддя прийняв цей позов відхилити без преюдиції.
Проте, як повідомив американський адвокат екс-міністра Кен МакКаллион, суд США відхилив позов Луценка через технічну помилку. Найближчим часом вона буде виправлена, а позов - відновлений. Адвокат сказав, що клопотання про поновлення позову буде подано найближчим часом.
Нагадаємо, 31 січня повідомлялося, що Луценко звернувся до американського суду з позовом відносно генпрокурора Віктора Пшонки, його першого заступника Рената Кузьміна, а також слідчих, які вели його кримінальну справу. Луценко упевнений, що під час затримання, арешту та утримання під вартою були порушені його права. При цьому наголошувалося, що Федеральний суд округу Колумбія, на відміну від Європейського суду з прав людини, розглядає позов не до держави в цілому, а до конкретних осіб.
Проте навіть якщо б Окружний суд прийняв рішення на користь Луценка, воно не було б обов'язковим до виконання на території України.
Зазначимо, у свою чергу, Європейський суд з прав людини призначив публічні слухання у справі Луценка на 17 квітня.
Українське державне обвинувачення вважає, що провина Луценка і його водія Леоніда Приступлюка у скоєних ними злочинах доведена в ході досудового та судового слідства. Звинувачення просить суд призначити Луценку покарання у вигляді 4 років і 6 місяців позбавлення волі.
Вирок у справі екс-міністра внутрішніх справ України буде винесено 27 лютого о 9:00.
Додамо, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні 26 січня прийняла резолюцію про стан демократії в Україні. Головними пунктами в документі є вимоги ПАРЄ про вилучення з Кримінального кодексу статей, за якими були засуджені колишні державні чиновники, а також можливість введення санкцій відносно України, якщо вимоги асамблеї щодо кримінального переслідування колишніх членів уряду не будуть виконані.
Асамблея також попросила Президента України Віктора Януковича використовувати наявні в його розпорядженні "законні засоби для звільнення колишніх членів уряду і дозволити їм брати участь у наступних парламентських виборах".
Стосовно Луценка ПАРЄ заявила, що "йому потрібна медична допомога поза пенітенціарної системи".
Нагадаємо, колишній голова МВС затриманий 26 грудня 2010 р. і з тих пір знаходиться в слідчому ізоляторі. Він обвинувачується в "зловживанні службовим становищем". Луценко інкримінують незаконне оформлення на роботу в МВС свого водія, надання йому квартири і нарахування завищеної пенсії, а також витрати на святкування Дня міліції в 2008 р. і 2009 р. За даними слідства, його діяльність на посту глави МВС завдала державі збитків на суму близько 125 тис. дол.