ua en ru

Американські НПЗ активно збільшують запаси нафти

15:45 09.12.2008 Вт
4 мин
На світовому ринку продовжується стрімке падіння цін на нафту і нафтопродукти. Поспішають скористатися низькими цінами американські нафтопереробні заводи (НПЗ), які активно збільшують свої запаси чорного золота, передає Reuters.

На світовому ринку продовжується стрімке падіння цін на нафту і нафтопродукти. Поспішають скористатися низькими цінами американські нафтопереробні заводи (НПЗ), які активно збільшують свої запаси чорного золота, передає Reuters. Проте експерти відзначають, що таке істотне збільшення запасів нафти в США, найбільшому в світі споживачі нафти, в кінці року може спровокувати подальше зниження цін на нафтові ф'ючерси, які вже втратили, починаючи з середини липня ц.р., більше половини вартості. При цьому у виграші будуть американські нафтові компанії, що займаються зберіганням, зокрема Enbridge, Plains All American і TEPPCO. "Зазвичай для цієї пори року характерне невелике зниження запасів нафти. Проте цього разу внаслідок низьких цін американські НПЗ, навпаки, нарощують свої запаси", - відзначає аналітик Newedge Group Антуан Халф. Тим часом поки на рекордно низьких відмітках знаходяться і ціни на нафтові ф'ючерси. Наприклад, зараз офіційна ціна ф'ючерсу з постачанням в січні 2009р. складає лише 44 дол./бар. Для порівняння: ціна ф'ючерсу з постачанням в травні наступного року вже відчутно вище, отже, НПЗ можуть отримати величезний прибуток, купивши нафту зараз і перепродати її трохи пізніше за вищими цінами. За оцінками експертів, вже через декілька місяців чорне золото може трохи подорожчати – багато в чому завдяки антикризовому проекту Барака Обами, який готовий направити сотні мільярдів доларів на порятунок економіки США. Поки ж американські НПЗ використовують будь-яку можливість для нарощування своїх нафтових запасів. Зокрема, експерти запевняють, що зараз в портах США знаходиться близько 10 супертанкерів, на яких зберігається близкьо 20 млн бар. нафти. Більш того, за даними Міністерства енергетики США, в листопаді запаси нафти в країні виросли на 30 млн бар., що на 10% вище за вересневий показник. "Думаю, найближчим часом збільшення запасів чорного золота в Америці продовжиться", - запевняє аналітик Energy Market Analysis Домінік Чирічелла. Правда, деякі учасники ринку запевняють, що у разі скорочення об'ємів нафтовидобутку ОПЕК нарощування нафтозапасів в США піде на спад. Нагадаємо, що 17 грудня члени картелю зберуться на своє планове засідання в Алжирі, і, за оцінками деяких експертів, об'єми нафтовидобутку можуть бути понижені на 2 млн бар./день. "На ринку зараз надлишок нафти, і є всі підстави вважати, що ОПЕК прийме рішення скоротити об'єми нафтовидобутку", - додає головний редактор Schork Report Стівен Шорк. Нагадаємо, що з початком нового торгового тижня нафта на біржах вперше в поточному місяці подорожчала. Ціни на нафтові ф'ючерси 8 грудня підвищилися в середньому на 8,2%, проте істотно при цьому не змінилися і встановилися на найвищому рівні за три торгові дні. При цьому максимальне в ході торгів зростання нафтових котирувань не перевищило відмітки 45 дол./бар. Так, в Нью-Йорку на New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (січень) підвищилася 8 грудня на 2 дол. 90 центів (+7,1%) і встановилася на відмітці 43,71 дол./бар. Максимальне в ході торгів зростання цін по операціях досягло 9,5% і обмежилося відміткою 44,70 дол./бар. Тим часом в Лондоні на InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (січень) додала за день 3 дол. 68 центів (+9,3%) і встановилася на відмітці 43,42 дол./бар. Максимальне зростання цін по операціях в ході торгів перевищило 12%, а котирування досягли максимального значення 44,63 дол./бар. При цьому цінова різниця між Light Sweet і Brent 8 грудня істотно зменшилася і склала за підсумками торгів всього 29 центів/бар.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: