ua en ru

Американські ЗМІ звинувачують Китай в систематичних кібератаках

Автор: RBC.UA
Китай звинувачують в кібератаках проти американських ЗМІ. Слідом за звинуваченнями в кібератаках з боку New York Times, про злом своїх комп'ютерних систем повідомили Wall Street Journal і ряд інших видань. Американські ЗМІ почали у відкриту заявляти, що Китай протягом багатьох років "шпигує" за ними.

Китай звинувачують в кібератаках проти американських ЗМІ, повідомляє телеканал "Росія 24".

Слідом за звинуваченнями в кібератаках з боку New York Times, про злом своїх комп'ютерних систем повідомили Wall Street Journal і ряд інших видань. Американські ЗМІ почали у відкриту заявляти, що Китай протягом багатьох років "шпигує" за ними.

Ситуація з витівками китайських хакерів виходить на якісно інший рівень. У первинному повідомленні New York Times говорилося про те, що хакери з Китаю атакували видання протягом 4 місяців після публікації матеріалу про бізнес китайського прем'єр-міністра Вень Цзябао.

В інформаційному агентстві Bloomberg також заявили, що також зазнавали кібератак з Піднебесної, але "спроби проникнути в нашу мережу були відображені".

Читайте також: Китайські хакери помстилися New York Times за "викриття" прем'єра КНР

Представники Thomson Reuters повідомили, що новинну мережу Reuters двічі зламували в серпні 2012 р. Точне джерело кібератак тоді встановити не вдалося.

У 2011 р. в Google заявили, що китайські хакери зламали поштові скриньки багатьох американських чиновників і політиків.

Експерти зазначають, що мова йде про тривалу кампанію по кібершпіонажу з боку Китаю. І судячи з усього, вона набирає обертів. "На мій погляд, ці атаки варто розглядати в їх сукупності. Китай хоче знати, що Захід думає про нього. Як будуть висвітлювати західні ЗМІ події в Китаї, які їхні джерела? Китайці шукають відповіді на ці питання", - говорить старший аналітик з інформаційної безпеки Mandiant Corp. Річард Беджлітч.

Читайте також: Виявлена ​​шпигунська мережа, яка стежить за урядами різних країн

Згідно з останньою доповіддю провайдер інтернет-послуг Akamai Technologies, "State of the Internet", з липня по вересень 2012 р. джерелом понад 30% від загального числа зафіксованих кібератак у світі став Китай. На частку активності американських хакерів довелося 13%. Росія, Тайвань і Туреччина поділили 3, 4 і 5 місце, відповідно. На частку кожної з цих країн прийшлося менше 5% від загального числа кібератак.

Зазначимо, що за деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає 114 млрд дол А США оцінили свої збитки за всі роки існування глобальної мережі в 400 млрд. дол Це в 3 рази більше щорічних витрат на освіту.