Американські ракети і літаки управляються контрафактними китайськими чіпами

В американській системі озброєнь широко поширене використання підроблених деталей та електронних пристроїв китайського виробництва, виявило розслідування впливового Комітету сенату США у справах збройних сил.

В американській системі озброєнь широко поширене використання підроблених деталей та електронних пристроїв китайського виробництва, виявило розслідування впливового Комітету сенату США у справах збройних сил, передає BBC.

У доповіді, підготовленій сенатським Комітетом з збройним силам за ініціативою демократа Карла Левіна і впливового республіканця Джона Маккейна, констатовано більше 1800 випадків оснащення фіктивною електронікою, в тому числі найбільших транспортних літаків ВПС, літаків спеціального призначення та спостереження ВМС.

Підробки були виявлені в електромагнітних інтерференційних фільтрах, що використовуються в системах нічного бачення і на ракетах Hellfire, якими оснащуються корабельні вертольоти SH-60B. Контрафактні компоненти були виявлені в бортовій електроніці транспортних літаках C-17 Globemaster III і C-130J, морських патрульних літаках P-8A Poseidon (модернізованих Boeing, призначених для ведення розвідки, протичовнових і протикорабельних операцій).

Всього в американській системі озброєнь використовуються більше мільйона ймовірних контрафактних комплектуючих, говориться в доповіді. У результаті розслідування, що тривало рік, вдалося з'ясувати, що підроблені деталі - в більшості своїй електронні чіпи - перебували в комп'ютерах, які керували ракетами, в літаках і підводних човнах.

70% підроблених компонентів могли прибути з Китаю, інші ж - з Великобританії і Канади. Контрафактні деталі були в комплексах озброєнь, придбаних у великих виробників зброї, які у свою чергу купили їх у субпідрядників.

Автори доповіді розкритикували китайську сторону за нездатність перемогти контрафакт. "Контрафактні електронні деталі відкрито продаються на ринках в Китаї", - говориться в доповіді.

Також піддалося критиці і Міноборони США за те, що у відомстві мають досить убогі відомості про те, скільки підроблених компонентів існує в системі озброєнь.

За словами авторів доповіді, контрафактні деталі можуть поставити під загрозу національну безпеку США.

Нагадаємо, США займають перше місце в світі серед експортерів зброї, а американські компанії стабільно очолюють десятку світових виробників озброєнь.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся