ru ua

Біржа ICE офіційно оголосила про придбання NYSE Euronext за 8,2 млрд дол

Автор: RBC.UA
Оператор американської електронної біржі Intercontinental Exchange (ICE) підписав юридично зобов'язуючу угоду про покупку власника Нью-Йоркської фондової біржі NYSE Euronext за 8,2 млрд дол. Угода буде оплачена грішми та акціями, повідомляється в прес-реліз ICE.

Оператор американської електронної біржі Intercontinental Exchange (ICE) підписав юридично зобов'язуючу угоду про покупку власника Нью-Йоркської фондової біржі NYSE Euronext за 8,2 млрд дол. Угода буде оплачена грішми та акціями, повідомляється в прес-реліз ICE.

За умовами угоди, схваленої радами директорів обох компаній, ICE заплатить 33,12 дол. за кожну акцію NYSE Euronext, що представляє собою 37,7-процентну премію до вартості акції Нью-Йоркської біржі на закритті торгів 19 грудня 2012 р.

Також акціонери NYSE Euronext можуть вибрати оплату угоди повністю акціями (за одну акцію NYSE Euronext пропонується 0,2581 акцій ICE), або і грішми та акціями (за одну акцію NYSE Euronext - 11,27 дол. і 0,1703 акцій ICE). В останньому випадку максимальна виплата готівкою складе 2,7 млрд дол., а максимальна кількість переданих NYSE Euronext акцій ICE - приблизно 42,5 млн. Таким чином, у разі змішаної оплати ICE оплатить приблизно 67% операції акціями, а решта 33% готівкою.

Компанії очікують закриття угоди у другій половині 2013 р. Умовою закриття угоди стане схвалення американських і європейських регуляторів, а також акціонерів обох компаній.

У результаті угоди буде створено найбільший у світі диверсифікований біржовий оператор, керуючий майданчиками з торгівлі товарними ф'ючерсами і опціонами, кредитними деривативами, акціями та їх похідні, а також валютними інструментами і похідними від процентних ставок.

У квітні 2011 р. ICE спільно з Nasdaq OMX робили спробу придбати NYSE Euronext, однак угода була заблокована Міністерством юстиції США. Сама NYSE Euronext в той же самий час намагалася об'єднатися з німецької Deutsche Boerse. Оцінна вартість угоди доходила до 9 млрд дол., однак і ця угода була заблокована за рішенням Єврокомісії.

Раніше сьогодні з посиланням на обізнані джерела повідомлялося, що ICE веде переговори про купівлю NYSE. Наголошувалося, що ICE запропонувала 33 дол. за одну акцію NYSE, що відповідає премії в розмірі 37% до ціни паперів на закриття сесії в середу. Після цього Річард Адамоніс, прес - секретар NYSE Euronext, заявив, що компанія не коментує чутки. Бруклі Маклафлін, прес - секретар ICE, також сказав, що не буде коментувати чутки і спекуляції.

Читайте також: Єврокомісія заблокувала створення найбільшого у світі біржового оператора

Об'єднання найбільшої фондової біржі в США і біржі, яка є другою за величиною в світі за обсягом торгів ф'ючерсів, стане надзвичайним успіхом, після того, як угода об'ємом 32 млрд дол. зірвалася в жовтні 2010 р. На тлі зростаючої конкуренції така угода дозволить задовольнити зростаючий попит і скоротити витрати. Можлива угода також вказує на те, що вплив NYSE знижується, а значення похідних фінансових інструментів зростає.

Вартість акцій NYSE Euronext виросла вчора на 30% після закриття американських бірж.

Читайте також: Прибуток NYSE Euronext за підсумками III кв. 2012 р. скоротився на 42% - до 108 млн дол

Компанія NYSE Euronext утворена в 2006 р. шляхом злиття американської Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) і пан'європейського оператора Euronext. NYSE Euronext управляє фондовими біржами Нью-Йорка, Парижа, Амстердама, Брюсселя і Лісабона, а також Лондонськіою міжнародною біржею фінансових ф'ючерсів і опціонів (LIFFE).

ICE - американська фінансова компанія, що управляє низкою інтернет-майданчиків, які торгують ф'ючерсами і деривативами. Штаб-квартира компанії розташована в Атланті, США.