ru ua

Американські банки в I кварталі збільшили прибуток на 15,8%

Автор: RBC.UA
Сукупний прибуток американських банків у I кварталі поточного року зріс на 15,8% і склав 40,3 млр дол., свідчать дані Федеральної корпорації зі страхування депозитів (Federal Deposit Insurance Corporation, FDIC), передає телеканал "Росія 24".

Сукупний прибуток американських банків у I кварталі поточного року зріс на 15,8% і склав 40,3 млр дол., свідчать дані Федеральної корпорації зі страхування депозитів (Federal Deposit Insurance Corporation, FDIC), передає телеканал "Росія 24".

Даний показник зростає вже п'ятнадцятий квартал поспіль. Основна частина з 7019 фінансових інститутів США показала збільшення прибутку, а частка збиткових банків знизилася до 8,4% з 10,6% за аналогічний показник минулого року.

"Дані свідчать про те, що відновлення фінансового сектора триває вже більше трьох років. Зростає кількість прибуткових інститутів та подальше зниження кількості проблемних банків і банкрутств", - зазначив глава FDIC Мартін Грюнберг (на фото).

Читайте також: Moody's підвищило прогноз по банківській системі США

У той же час він попереджає, що уповільнення темпів зростання кредитування і низька чиста процентна маржа в подальшому можуть негативно позначитися на банківській рентабельності. За даними FDIC, обсяг виданих позик з січня по березень знизився на 0,5% до 36,8 млрд дол. Це перше зниження з 2010 р. Середній рівень чистої процентної маржі впав до найнижчої позначки з 2006 р. - 3,27%. "Банкам і регулюючим органам необхідно бути уважнішими", - резюмував Грюнберг.

Кількість проблемних банків за звітний період скоротилася до 612 порівняно з 651 на кінець минулого року. Максимальний рівень у 888 подібних банків був зафіксований в I кварталі 2011 р.

Банкрутами стали лише чотири банки - найнижчий показник з 2008 р.

Раніше в цьому місяці міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service підвищило свій прогноз по банківській системі США, змінивши його з "негативного" на "стабільний", на тлі тривалого поліпшення економічного середовища, а також зниження ризику збитків банків у зв'язку з неоднозначними економічними умовами.

Згідно з прогнозами Moody's, зростання ВВП в США в 2013-2014 рр. складе 1,5-2,5% на тлі зниження рівня безробіття до 7%. Система низьких процентних ставок, на думку аналітиків Moody's, стане запорукою поліпшення показників американських банків протягом наступних 12-18 місяців. Низькі процентні ставки сприяють зростанню зайнятості в приватному бізнесі і вже надали позитивний вплив на показники якості активів банків, де зараз вирахування з прибутку наближаються до докризових рівнів.

Читайте також: США скорочують випуск Treasuries, щоб уникнути перевищення стелі держборгу

Нагадаємо, раніше вся четвірка найбільших банків США відзвітувала про діяльність за 2012 р. У JP Morgan чистий прибуток виріс на 12% до 21,3 млрд дол., у Wells Fargo піднявся на 19% до 18,9 млрд дол., у Bank of America - в 32 рази до 2,76 млрд дол., а у Citigroup впав на 32% до 7,5 млрд дол.