ua en ru

Американська співачка Бейонсе отримала шість "Греммі"

Автор: RBC.UA
У Лос-Анжелесі відбулася церемонія вручення "Греммі" - призів американської Національної академії звукозапису. Про це повідомляє ВВС. Справжньою героїнею нинішньої церемонії стала американська співачка Бейонсе - вона отримала відразу шість "Греммі".

У Лос-Анжелесі відбулася церемонія вручення "Греммі" - призів американської Національної академії звукозапису. Про це повідомляє ВВС. Справжньою героїнею нинішньої церемонії стала американська співачка Бейонсе - вона отримала відразу шість "Греммі".

Такого успіху не добивалася ще жодна жінка в 52-річній історії вручення цих нагород. Тепер в цілому у Бейонсе 16 "Греммі" - включаючи ті, які вона отримала в минулі роки.

На цей раз американська академія звукозапису віддала їй приз за кращу пісню року і кращу композицію в стилі R&B (цих призів був удостоєний її хіт Single Ladies).

Їй також дісталися "грамофони" за кращий альбом в стилі R&В, кращий жіночий вокал в стилі R&b і краще традиційне R&B-виконання, - останньою нагородою був відзначений виступ Бейонсе на церемонії інавгурації президента США Барака Обами з піснею At Last. Крім того, призу за кращий піп-вокал була удостоєна її пісня Halo.

Переможицею в одній з найпрестижніших категорій "Греммі" - за кращий альбом - стала 21-річна співачка кантрі Тейлор Свіфт і її пісня Fearless. Крім того, Свіфт отримала цього вечора ще три призи.

Британську співачку Леді Гага удостоїли двома нагородами - за кращий танцювальний запис (Poker Face) і кращий альбом в жанрі електронної танцювальної музики (The Fame).

Кращою рок-піснею була визнана композиція групи Kings of Leon під назвою Use Somebody. У цій номінації на "Греммі" також претендували Брюс Спрінгстін і групи U2, Green Day і Pearl Jam.

"Греммі" за кращу реп-пісню отримала композиція Run This Town, записана JAY-Z. Альбомом року в стилі реп, тим часом, став Release Емінема.

Свій перший "Греммі" за майже півстолітню музичну кар'єру отримав легендарний музикант Ніл Янг. Члени музичної академії відзначили колекцію його записів з 1963 по 1972 рік.

Призи дісталися відразу двом синам Боба Марлі. Стівен Марлі отримав "Греммі" за кращий альбом в стилі реггі (Mind Control - Acoustic). Зіггі Марлі був удостоєний нагороди за кращий дитячий музичний альбом (Family Time) - це вже п'ятий "Греммі" в його кар'єрі.

Приз американської академії звукозапису дістався і росіянам. "Греммі" за краще інструментальне виконання з оркестром отримали диригент Володимир Ашкеназі і піаніст Євгеній Кісін.

Посмертний приз за внесок в розвиток музичної культури отримав Майкл Джексон. Під час церемонії на сцені з'явилося тривимірне зображення співака, а його музику виконали Ашер, Селін Діон, Дженіфер Хадсон і Смокі Робінсон. "Греммі" Джексона отримали його молодші діти - Прінс і Паріс.

Відзначимо, премія «Греммі» щорічно присуджується Національною академією мистецтв за видатні музичні досягнення в 109 категоріях.