ua en ru

Американська економіка демонструє ознаки зміцнення

Автор: RBC.UA
Індекс провідних економічних індикаторів США за підсумками лютого 2012 р. виріс на 0,7%. Такі дані наводяться в опублікованому сьогодні звіті дослідницької організації Conference Board. Аналітики чекали, що показник підвищиться на 0,6%.

Індекс провідних економічних індикаторів США за підсумками лютого 2012 р. виріс на 0,7%. Такі дані наводяться в опублікованому сьогодні звіті дослідницької організації Conference Board. Аналітики чекали, що показник підвищиться на 0,6%.

Показник виріс до максимального значення за останні 11 місяців, сигналізуючи про те, що найбільша світова економіка буде зміцнюватися і в майбутньому.

У січні, згідно з переглянутими даними, індекс провідних економічних індикаторів США виріс на 0,2%.

Експерти відзначають, що зростання зайнятості на тлі трирічного мінімуму безробіття в США може спонукати американців збільшувати свої витрати, на частку яких припадає близько 70% потенціалу американської економіки. Зміцнення попиту може також стимулювати приріст виробництва на американських підприємствах, допомагаючи їм збільшувати кількість робочих місць і конкурувати в умовах високих цін на нафту.

"Загальна картина буде поступово поліпшуватися. Ми отримали чіткі позитивні сигнали з ринку праці", - відзначає головний економіст одного з відділень HS Global Insight Найджел Голт.

Відповідно до опитування Bloomberg, 49 економістів прогнозували зростання індексу провідних економічних індикаторів США в лютому в діапазоні від 0,3% до 0,8%.

Вісім з десяти показників у складі індексу за підсумками місяця виросли. Особливо порадували експертів дані щодо числа первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття, а також різке зростання цін на акції. Так, за підсумками тижня, який завершився 17 березня 2012 р., число вимог по виплаті допомоги з безробіття склало 348 тис., скоротившись на 5 тис. і до найнижчого рівня за чотири роки.

Нагадаємо, рівень безробіття в США в лютому 2012 р. в порівнянні з показником попереднього місяця не змінився і склав 8,3%. Таким чином, офіційний рівень безробіття в США знаходиться на найнижчій позначці за майже 3 роки.

Втім, глава Федеральної резервної системи (ФРС) Бен Бернанке не настільки оптимістичний щодо стану ринку праці в США. На його думку, він, як і раніше, далекий від нормального стану, незважаючи на стійке зниження рівня безробіття з серпня 2011 р. Це може означати, що Федеральний резерв не виключає подальших раундів монетарного стимулювання економіки.

За словами Бернанке, зафіксоване в минулому році зниження рівня безробіття виявилося більш швидким, ніж можна було б очікувати, враховуючи темпи зростання економіки нижче довгострокового тренда. Подальше поліпшення ситуації на ринку праці США, ймовірно, зажадає більше сильного економічного зростання, поліпшення кінцевого попиту і виробничих даних. Зниження рівня безробіття повинно супроводжуватися порівнянним прискорення економічного зростання, упевнений глава ФРС.

Рівень безробіття в США довгий час тримався на рівні близько 9%, проте в останні місяці почав знижуватися. Крім того, ВВП США в IV кварталі 2011 р. порівняно з попереднім кварталом виріс на 3,0% в перерахунку на річні темпи (annual rate).

Експерти відзначають, що поліпшення ситуації з споживанням в США стане головним механізмом прискорення світової економіки.