ru ua

Американець Дж.Тейт отримав Міжнародну премію Абеля

Автор: RBC.UA
Міжнародну премію Абеля 2010 р. за досягнення в галузі математики отримав американець, професор Техаського університету Джон Тейт.

Міжнародну премію Абеля 2010 р. за досягнення в галузі математики отримав американець, професор Техаського університету Джон Тейт, передає Associated Press.

Члени журі Норвезької академії наук присудили престижну нагороду Дж.Тейту як "головному архітекторові" теорії чисел, відзначивши, що лауреат "залишив видатний слід в сучасній математиці".

У прес-релізі Абелевского комітету наголошується, що наукова діяльність Дж.Тейта охоплює шість десятиліть. Багато з математичних ідей отримали ім'я слідом за Дж.Тейтом: модуль Тейта, крива Тейта, цикл Тейта, розбиття Ходжа-Тейта, когомологія Тейта, група Шафаревич-Тейт і ін. Американський вчений зробив значний внесок у алгебраїчну теорію чисел, досягнення якої застосовуються, в тому числі, в сучасних комп'ютерних технологіях.

Абелевская премія, названа так на честь норвезького математика XIX століття Нільса Хенріка Абеля, вручається щорічно з 2003 р. Переможець визначається міжнародним комітетом з п'яти представників математичної науки. Крім визнання лауреат одержує грошовий приз у розмірі 6 млн норвезьких крон (близько 1 млн дол.)

У 2009 р. Абелевскую премію отримав французький математик Михайло Громов.