ru ua

Американець може сісти на 40 років за фальсифікацію документів при спробі заволодіти 50% Facebook

Автор: RBC.UA
Американець Пол Селія, який претендував на 50% акцій соціальної мережі Facebook, надавав у якості доказів фальшиві документи, до такого висновку прийшов суд США. Тепер уродженцеві Нью-Йорка загрожує 40 років в'язниці за шахрайство.

Американець Пол Селія, який претендував на 50% акцій соціальної мережі Facebook, надавав у якості доказів фальшиві документи, до такого висновку прийшов суд США. Тепер уродженцеві Нью-Йорка загрожує 40 років в'язниці за шахрайство, повідомляє CNET.

Селія стверджував, що в 2003 р. найняв засновника Facebook Марка Цукерберга (на фото) за 1 тис. дол. для написання коду до свого IT-проекту StreetFax. Тоді ж він нібито надав Цукербергу 1 тис. дол. на розвиток проекту The Face Book, що давало йому право на половину акцій компанії.

Читайте також: Facebook планує ввести платні аккаунти

У 2010 р. Селія подав до суду на Facebook і Цукерберга, надавши документи, які повинні були підтвердити операції 2003 р. Він оприлюднив електронне листування з Цукербергом, яке також служило доказом: у ній обговорюються дизайн, розвиток і бізнес-план для The Face Book.

У свою чергу представники Facebook підтвердили, що Цукерберг працював у Селії над StreetFax, проте версію про 50-процентну частку Селії назвали абсолютною брехнею.

Тепер суд вирішив, що "позов Селії - шахрайство з використанням підроблених документів". За даним звинуваченням Селія був арештований в кінці 2012 р. у своєму будинку в штаті Нью-Йорк.

Читайте також: У Facebook кількість сторінок компаній досягла 15 млн

Facebook є найбільшою в світі соціальною мережею - її щомісячна аудиторія перевищує 1,06 мільярда користувачів. Штаб-квартира компанії розташована в Менло-Парку (Каліфорнія). Чистий прибуток Facebook Inc. у 2012 р. впав майже в 19 разів в порівнянні з попереднім роком і склав 53 млн дол. Прибуток на одну акцію склав 0,01 дол. За 2011 р. чистий прибуток Facebook Inc. досяг 1 млрд дол., а прибуток на 1 акцію - 0,46 дол.