ru ua

Altimo купила 14,8% акцій VimpelCom за 3,6 млрд дол

Автор: RBC.UA
Російська компанія Altimo, що управляє телекомунікаційними активами "Альфа-груп", придбала в компанії Weather Investments II, що належить єгипетському підприємцю Нагібу Савірісу, 14,8% голосуючих акцій VimpelCom Ltd. за 3,6 млрд дол Таким чином, частка Altimo зросла до 40,5%. Про це повідомляється в прес-релізі Altimo.

Російська компанія Altimo, що управляє телекомунікаційними активами "Альфа-груп", придбала в компанії Weather Investments II, що належить єгипетському підприємцю Нагібу Савірісу, 14,8% голосуючих акцій VimpelCom Ltd. за 3,6 млрд дол Таким чином, частка Altimo зросла до 40,5%. Про це повідомляється в прес-релізі Altimo.

"Ми раді тому, що дійшли згоди про продаж акцій VimpelCom з Weather Investments II. Ця покупка відповідає нашим довгостроковим стратегічним інтересам. Крім того, ми впевнені в серйозному потенціалі VimpelCom", - заявив віце-президент Altimo Євген Думалкін.

Нагадаємо, що Нагіб Савіріс увійшов в капітал Vimpelcom в квітні 2011 р. Спочатку Weather отримала в компанії 20 -% економічну і 30,6 -% голосуючу частки, проте представництва в наглядовій раді у неї не було, оскільки проти виступала Telenor. У лютому цього року Weather продала Telenor частину привілейованих 11,26%, і норвежці пообіцяли сприяти входженню представників. Крім того Telenor має опціон на покупку решти префів Weather (еквівалентні ще 3,44% Vimpelcom). Але в квітні операцію в російському суді оскаржила Фередальная антимонопольна служба.

Слухання позову по суті намічено на 17 жовтня, однак ФАС готова була піти на мирову. Умови мирової угоди вже узгоджені в уряді РФ. За інформацією видання "Комменрсант", від Telenor могли зажадати знизити свою частку в компанії, щоб розмір пакета всіх іноземних акціонерів був порівнянний з часткою російської Altimo. До вчорашньої угоди у Altimo було 31,4% звичайних і 25% голосуючих акцій Vimpelcom, у Telenor - 35,7% і 39,5%, а у Weather - 18,8% і 18,3% відповідно. Тобто в сумі частка іноземних інвесторів становила 54,5% звичайних і 57,8% голосуючих акцій. "У Telenor є опціон на 3,5% акцій Vimpelcom і ми вважаємо, що Telenor планує ним скористатися, його частка зросте до 43% голосуючих акцій. Ми вважаємо, що частки великих російських та іноземних інвесторів повинні бути рівні, і закликаємо Telenor проявити конструктивний підхід і продати нам частину акцій для досягнення даного балансу", - сказав Євген Думалкін. У Telenor відмовилися від коментарів. Зв'язатися з Weather не вдалося.

Пізніше з'явилося повідомлення від Telenor ASA про те, що норвежці домовилися про покупку 71 млн привілейованих акцій VimpelCom Ltd. у Weather Investments за 113,6 млн дол.

Зазначимо. що акції Vimpelcom торгуються по 9,46 дол за папір, тобто премія до ринку склала 25%.

VimpelCom Ltd. - Об'єднана телекомунікаційна компанія, утворена в результаті злиття російського оператора ВАТ "ВимпелКом" і українського ЗАТ "Київстар". Акціонерами компанії є російська Altimo і норвезька Telenor. Останній належить 39,5% голосуючих акцій. Після угоди частка Савіріс становить 3,5% голосуючих акцій. Ще 6% голосуючих акцій належить кіпрському офшору Bertofan Investments, що знаходиться під мандатом міжнародної інвестиційно-консалтингової групи EastOne українського бізнесмена Віктора Пінчука. Чистий прибуток VimpelCom по МСФО за II квартал 2012 р. виріс на більш ніж в 2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2011 р. - до 488 млн дол. Виручка оператора за звітний період досягла 5 млрд 745 млн дол, що на 4% більше, ніж роком раніше.