Альєр: Місія МВФ приїде в Україну в кінці серпня

Місія МВФ відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня. Таку заяву зробив сьогодні в Києві постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр, повідомляється в прес-релізі організації.

Місія МВФ відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня. Таку заяву зробив сьогодні в Києві постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр, повідомляється в прес-релізі організації.

"Місія МВФ на чолі з паном Таносом Арванітісом відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня для того, щоб продовжити обговорення питання про другий транш за програмою stand-by", - повідомив Альєр.

Нагадаємо про те, що місія МВФ очікується незабаром, повідомила у вівторок на брифінгу перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова. Заступник глави АП висловила сподівання, що спірні питання з МВФ будуть вирішені найближчим часом: "Ви самі розумієте, що ті доповнення, які були внесені з голосу депутатами в залі, вони ускладнюють вирішення цього питання. Зокрема, з точки зору бюджетних кордонів. Зараз уряд активно займається разом з представниками МВФ обговоренням інструменту вирішення цього питання (вплив пенсійної реформи і відмова в підвищенні ціни на газ для населення). Я абсолютно впевнена, що до настання вересня воно буде знайдене", - резюмувала вона і додала, що місія МВФ очікується незабаром.

Крім того, вона підкреслила, що МВФ цікавить не стільки сама ціна на газ, скільки фіскальна сторона покриття дефіциту "Нафтогазу": "Якщо Україні показує, що, наприклад, ціни на газ (для населення) у нас залишаються ті самі, значить, ми повинні продемонструвати, як закривається ось цей ось фіскальний розрив".

За словами Акімової, на даний момент з цього питання ведеться спільна робота Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів та фахівців МВФ.

Відзначимо, напередодні прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що проект держбюджету-2012, роботу над яким завершать Мінфін, буде «вкрай економним».

Нагадаємо, дефіцит держбюджету України на 2011 р. на вимогу МВФ повинен був скласти 3,5%. Але в ході переговорів ця планка була піднята українською стороною до 5%.

"При відсутності допомоги, в Україну валові валютні резерви знизяться з нинішнього високого показника в 37 млрд дол до 33 млрд дол до кінця року, в той час як 2012 р. буде складнішим без допомоги МВФ, тому що резерви знизяться до 22 млрд дол Україна може скорегувати свою економічну політику, щоб переконатися, що отримує гроші після виборів, але до кінця 2012 року. Україну може вижити без цих грошей до виборів. У довгостроковій перспективі, стає ясно, що вона потребує допомоги МВФ", - вважає головний економіст Renaissance Capital по Росії і колишньому Радянському Союзу Іван Чакаров.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол за ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 роки. Відразу після схвалення програми співпраці України отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол Для отримання другого траншу кредиту Україні має виконати низку умов, сердь яких - пенсійна реформа і підвищення ціни на газ для населення. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол Рада директорів МВФ прийняв 22 грудня 2010 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся