ua en ru

Госпіталізований мер Одеси Костусєв опритомнів

Автор: RBC.UA
Мер Одеси Олексій Костусєв, якого в неділю госпіталізували в реанімацію приватної клініки, прийшов до тями, повідомляє "5 канал".

Мер Одеси Олексій Костусєв, якого в неділю госпіталізували в реанімацію приватної клініки, прийшов до тями, повідомляє "5 канал".

За словами Костусєва, в неділю ввечері у нього розвинувся сильний гіпертонічний криз, піднявся тиск, почалися болі в області серця.

"Провели серйозну терапію, яка включала в себе крапельниці і інше, але, мабуть, це дало алергічну реакцію, набряк Квінке, і о пів на п'яту ранку мене невідкладна допомога госпіталізувала в реанімацію", - сказав він в інтерв'ю "5 каналу".

Раніше повідомлялося, що міський голова Одеси Олексій Костусєв госпіталізований в реанімацію приватної клініки. За даними департаменту інформації і зв'язків з громадськістю Одеської міськради, Костусєв потрапив у лікарню в неділю ввечері. Лікарі діагностували у нього гіпертонічний криз. У департаменті не змогли повідомити, в якому стані перебуває мер Одеси.

Нагадаємо, сьогодні видання "Комерсант-Україна" з посиланням на прес-службу Одеської міської ради повідомило, що Костусєв подав заяву про складання повноважень з посади мера Одеси.

Джерела видання стверджують, що Костусєв пішов у відставку у зв'язку з тим, що його діяльність на посаді міського голови не йде на користь рейтингу Партії регіонів. Серед можливих претендентів на цю посаду називають народного депутата Сергія Ківалова (Партія регіонів).

Про звільнення Костусєва в суботу, 3 грудня, повідомила начальник управління інформації Одеської міськради Ганна Осипчук.

"Олексій Костусєв дійсно пішов у відставку. Всі офіційні коментарі будуть не раніше понеділка",- заявила Осипчук. Джерела в мерії стверджують, що таке рішення мер прийняв після зустрічі з Президентом Віктором Януковичем.

Інформація про те, що одеський мер збирається піти у відставку, активно обговорювалася в ЗМІ протягом минулого тижня. Все почалося із заяви голови парламентського комітету з питань правосуддя Сергія Ківалова. Він сказав газеті "Комсомольська правда в Україні", що "ніяких чуток немає - Костусєву запропонували зайняти нову посаду, і він погодився". Після цього з електронної адреси управління інформації Одеської міськради журналістам було відправлено лист з коментарем Костусєва, в якому він настійно рекомендував голові комітету "не втручатися не у свої справи". Пізніше в одеській мерії поспішили відхреститися від цієї заяви, запевняючи, що електронний ящик був зламаний, а силові структури, зокрема СБУ з'ясовують, хто за цим стоїть.

Кандидат від Партії регіонів Костусєв був обраний мером Одеси 31 жовтня 2010 р. За підсумками виборів він набрав 50,8% голосів, обійшовши на 20% свого найближчого конкурента Едуарда Гурвіца, який балотувався від партії "Фронт змін".

Чиновники вельми обережно коментували суботній заяву Одеської міськради. "У нас немає жодного підтвердження цієї інформації (про звільнення). А коментувати чутки я не буду",- заявив виданню голова Одеської обладміністрації, голова обласної організації Партії регіонів Едуард Матвійчук.

Більш охоче можливий відхід Костусєва коментували його політичні опоненти. В "Батьківщині" в якості причини відставки називають невиконання мером і його політичною силою передвиборних обіцянок. "Нічого з того, що обіцяла Партія регіонів, не виконано. Замість цього люди бачать постійні сварки, кадрові перестановки, скорочення фінансування соціальних програм. Загалом, команди професіоналів не вийшло, і тому постійно відбуваються заміни та пошук нових гравців. Відставка Костусєва, на мій погляд, пов'язана саме з його непрофесіоналізмом",- сказав виданню глава фракції "Батьківщина" в Одеській облраді Сергій Веселов.

Як не дивно, мотиви звільнення Костусєва, висловлені опозиціонерами, повністю збігаються з претензіями до нього з боку Адміністрації Президента (АП). Джерела в АП не підтверджують, але і не спростовують факт зустрічі Костусєва з главою держави.

Між тим, джерела в АП визнають - претензії до одеського мера пов'язані з тим, що його авторитет перестав працювати на рейтинг Партії регіонів. "В роботі Костусєва стало більше мінусів, ніж плюсів. Ми не можемо собі цього дозволити, враховуючи, що Одеса є одним з чотирьох базових регіонів, що забезпечують електоральну підтримку Партії регіонів",- повідомило джерело.

Слід зазначити, що на парламентських виборах 2007 р. Одеса була поділена на два територіальних виборчих округів - 132-й і 133-й. В 132-му за Партію регіонів проголосували 50,97% виборців, у той час як за найближчого конкурента "регіоналів", БЮТ - всього 16,16%. У 133-му окрузі Партію регіонів підтримали 54,31% виборців, а БЮТ - 14,86%.

Згідно із законом "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів", позачергові вибори мають бути призначені не пізніше 10 днів після того, як чинний мер подав у відставку. "Крім Ківалова, у нас поки що немає іншого кандидата на цю посаду",- повідомило джерело в АП.

Головний суперник Костусєва на минулих виборах, колишній мер Одеси (з 1994 по 1998 і з 2005 по 2010 рр.) Гурвіц вчора розповів виданню, що поки не ухвалив рішення про участь у можливих виборах міського голови. "Рік тому я висував свою кандидатуру тому, що на посаду мера претендував Костусєв - людина, про яку я говорив, що за п'ять місяців він знищить те, що ми створювали протягом п'яти років. Мені дуже шкода, що все так і вийшло. Костусєв зовсім не здатний керувати містом. За цей рік Одеса втратила кредитний рейтинг і довіру інвесторів",- заявив Гурвіц.

Нагадаємо, до обрання мером Одеси Костусєв очолював Антимонопольний комітет України.