ua en ru

Олександр Ярославський: "Я не збираюся відповідати на кожну дурість"

Автор: RBC.UA
В останні дні в інформаційному просторі України пройшла хвиля повідомлень, спрямованих проти власника DCH Олександра Ярославського. У деяких з них також було протизаконно використано ім'я "РБК-Україна", після перевірки всі повідомлення виявилися помилковими. Ми попросили Олександра Ярославського в бліц-інтерв'ю прокоментувати ситуацію.

РБК-Україна: Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію, що склалася між автокорпорацией АІС і "УкрСиббанком". Її власники звинуватили групу компаній DCH у спробі рейдерського захоплення активів.

- Я в бізнесі вже більше 20 років. І ніколи ні в одній брудній історії я не був помічений, і помічений не буду. Міняти свою позицію в 53 роки мені немає ніякого сенсу. Що стосується АІС, ніякі їхні активи мені не потрібні. АІС повинен тільки "УкрСиббанку" понад 100 млн дол. У них є борги і перед консорціумом банків. Це "Альфа-Банк", "ВТБ-банк". Всього це близько 200 млн дол.

РБК-Україна: Намагався "УкрСиббанк" відібрати майно, заставлене корпорацією АІС, щоб повернути свої кошти?

- Мене цікавить в першу чергу борг перед "УкрСиббанком", це близько 100 млн дол. Загальновідомо, що я маю безпосереднє відношення до цього банку. Я його створював, займаюся ним протягом двох десятків років. У мене тісні стосунки з головним офісом фінансової групи BNP Paribas. Я буду займатися цим боргом, поки справедливість не восторжествує. Активи АІС мене не цікавлять, мене цікавлять тільки гроші, повернені в банк. І більше нічого.

РБК-Україна: Тобто інформаційну кампанію про спробу рейдерського захоплення з боку DCH АІС розгорнув, щоб уникнути повернення боргів?

- Мене мало цікавить їхня кампанія. Мене цікавлять гроші, які Поляків і Святаш взяли і не повернули. Застави по цих кредитах знаходяться в "Укрсиббанку". А вони ці активи понесли в заставу в інші банки, наприклад в "Альфу". У мене вчора (інтерв'ю записано 8 листопада 2013 р.) мав розмову з московським керівництвом "Альфа-Банку". Я попросив, щоб ми були абсолютно коректні. Щоб не вийшло так, що українська "дочка" "Альфа-Банку" займається, фактично, скупкою краденого. Тому що ці застави, ці активи, фактично вкрадені в "Укрсиббанку". За документами все можна перевірити. Впевнений, що колеги з Москви мене зрозуміли, і дадуть по руках своїм українським представникам.

РБК-Україна: Чи намагалися Ви якось вирішувати проблему з АІС не тільки судовими методами? Адже сьогодні, наприклад, існує урядова комісія по захисту прав інвесторів, очолювана першим віце-прем'єром Арбузовим. Вона допомагає іноземним інвесторам вирішувати проблемні питання.

- Я нещодавно брав участь у роботі "міні-Давосу", був на всіх нарадах і дуже уважно слухав. На останній нараді я слухав першого віце-прем'єра Арбузова, який очолює антирейдерську урядову комісію. Він дуже чітко сказав, що з рейдерами буде покінчено. Він навіть наводив приклади, що в комісію було більше п'ятисот звернень. Я просто сидів і слухав. Я вирішив не піднімати це питання в присутності величезної кількості іноземців. Але якщо всі ці інсинуації будуть продовжуватися, то все буде відбуватися зовсім по-іншому.

РБК-Україна: Власники АІС - депутати Святаш і Поляків - раніше заявили, що вийшли з бізнесу АІС. Як Ви вважаєте - чи це так?

- Хлопцям треба займатися роботою, Полякову і Святашу потрібно визначитися - вони депутати чи бізнесмени. Крім того, у мене є питання: вони отримують тільки депутатську зарплату чи живуть зі свого бізнесу? А то незрозуміло - начебто всі свої компанії віддали в управління, але продовжують займатися ними. Мені було б цікаво дізнатися відповідь на це питання.

РБК-Україна: Нещодавно низка інтернет-ресурсів опублікували новину з посиланням на Ваше інтерв'ю, в якому Ви нібито говорите, що "віддали б обидві руки за звільнення Тимошенко заради прискорення євроінтеграції України". Виявилося що новина - фальшивка, а ніякого інтерв'ю взагалі не було. Прокоментуйте це.

- Розумієте, я за 20 років взагалі не давав ніяких політичних інтерв'ю чи коментарів. І раптом я в 53 роки зійшов з розуму і починаю давати такі інтерв'ю. Я бізнесмен, і мій фінальний продукт це гроші. Цим все сказано.

РБК-Україна: Ви збираєтеся робити якісь дії щодо тих, хто запустив фальшивку?

- Я навіть не збираюся займатися цією нісенітницею. Мене все прекрасно знають, і знають моє ставлення до політичних питань. Це не моє поле діяльності, я там ні на що не впливаю і займатися цим не збираюся. Моє поле діяльності - бізнес, на ньому я сфокусований, їм я буду займатися. Такі фальшивки - це дурість. А я буду ще більш нерозумно виглядати, якщо буду відповідати на кожну дурість.