Олександр Шовковський завершив виступи за збірну України (фото, відео)

Воротар київського "Динамо" Олександр Шовковський завершив виступи за збірну України. Про це сьогодні на прес-конференції заявив головний тренер збірної Олег Блохін, передає кореспондент РБК-Україна.

Виступи за національну Шовковський збірну почав у листопаді 1994 року в грі з Естонією (3:0). Згодом став основним воротарем національної збірної.

З ім'ям Шовковського тісно пов'язане останні 15 років нашої збірної. Шовковський за цей час встиг побувати як героєм, так і головним винуватцем провалів. Так, легендарний гол, пропущений в матчі проти збірної Словенії коштував збірній України виходу у фінальну частину Євро-2000.

Олександр виступав на Чемпіонаті світу-2006, де відзначився в матчі зі збірною Швейцарії, не пропустивши жодного м'яча в серії післяматчевих пенальті і забезпечивши вихід в чвертьфінал турніру. Олександр став першим воротарем в історії, який на чемпіонатах світу з футболу в серії післяматчевих пенальті не пропустив жодного м'яча.

Шовковський відрізняється пластичністю, гарною реакцією і стрибучістю. Ветеран ніколи не боїться грати до останнього, сміливо кидаючись у ноги супротивникам, щоб перервати вихід один на один.

На клубному рівні Олександр Шовковський виступає за київське "Динамо".