Олександр Сенкевич: Миколаїв зараз - це місто-проблема

Олександр Сенкевич: Миколаїв зараз - це місто-проблема
У Олександра Сенкевича є ряд планів, реалізацією яких він займеться на посаді мера
Висуванець "Самопомочі" Олександр Сенкевич переміг у другому турі на виборах мера Миколаєва. В ексклюзивному інтерв'ю РБК-Україна Олександр Сенкевич розповів про свої перші кроки на посаді мера. Зокрема, він зазначив, що бачить Миколаїв "український Гамбургом", тобто планує розвивати місто, як транспортно-логістичний хаб. Крім того, в першу чергу Сенкевич збирається зайнятися генпланом, аудитом комунального майна і землі та проведенням електронних закупівель. Він також пообіцяв, що на всі посади в місті чиновники будуть призначатися через прозорий конкурс.

Висуванець "Самопомочі" Олександр Сенкевич переміг у другому турі на виборах мера Миколаєва. В ексклюзивному інтерв'ю РБК-Україна Олександр Сенкевич розповів про свої перші кроки на посаді мера. Зокрема, він зазначив, що бачить Миколаїв "український Гамбургом", тобто планує розвивати місто, як транспортно-логістичний хаб. Крім того, в першу чергу Сенкевич збирається зайнятися генпланом, аудитом комунального майна і землі та проведенням електронних закупівель. Він також пообіцяв, що на всі посади в місті чиновники будуть призначатися через прозорий конкурс.

РБК-Україна: Як ви вважаєте, завдяки чому вам вдалося перемогти у другому турі? Якою була ваша стратегія?

Олександр Сенкевич: Стратегія була "вибити конкурента позитивом". У той час як мій опонент обливав мене брудом, кажучи про те, що я "заїжджий бандерівець", і придумуючи різні історії, які не є правдою, очорняючи мене в телепередачах з ніг до голови, я розповідав про позитивні ідеї та програми, що повинна змінити Миколаїв.

Так що є кілька інгредієнтів моєї перемоги. Перший - це мій позитивний імідж як кандидата. Другий - це те, що у мене не було популістських гасел, і я не робив популістських заяв, наприклад, про те, що ми знизимо тарифи в два рази". Третій - це персоналії опонента, тобто багато з тих, хто віддав голос за мене, голосували не тільки за мене як за особистість, а проти мого опонента Дятлова (Ігор Дятлов, балотувався від "Опозиційного блоку", - ред.).

РБК-Україна: Скільки коштів ви витратили на передвиборну кампанію у другому турі і де взяли ці гроші?

Олександр Сенкевич: Ми витратили на кампанію в другому турі близько 30 тис. доларів. Частину цих коштів ми зібрали, відкривши рахунок - люди просто віддавали нам свої гроші, і ми витрачали ці кошти на кампанію. Крім того, я витратив близько 400 тис. гривень, які були моїми власними грошима.

РБК-Україна: чи Будете повністю міняти владу у Миколаєві, чи все ж залишиться команда колишнього міського голови?

Олександр Сенкевич: Я не скажу, що ми все швидко змінимо, і завтра Миколаїв прокинеться новим, тому що це неможливо. Насправді це дуже серйозні процеси, які будуть відбуватися поступово, а не за один день, тому що мер може зникнути або померти, а система буде працювати. Щоб змінити систему, потрібний час.

Всі позиції, які ми плануємо закривати, будуть закриватися на конкурсній основі, про що я говорив під час всієї кампанії. Те, що я витратив на кампанію тільки свої гроші, говорить про те, що я ні з ким не домовлявся і нічого нікому не обіцяв, тому всі призначення будуть проходити через відкритий конкурс.

РБК-Україна: Чи допускаєте ви ситуацію, в якій ваші основні конкуренти можуть отримати певні посади в місті, пройшовши цей конкурс?

Олександр Сенкевич: Так. Є критерії ефективності, якщо вони будуть працювати ефективно, то вони можуть працювати в команді і з командою. Якщо вони будуть працювати проти команди або неефективно, то будемо їх звільняти.

РБК-Україна: Якими будуть ваші перші рішення на посаді мера?

Олександр Сенкевич: Перші рішення будуть стосуватися генплану, зонування. Далі - аудит комунальної власності та землі, проведення міських тендерів по електронній системі - все, що пов'язане з прозорістю. Миколаїв повинен стати прозорим містом, щоб залучити сюди інвесторів, які зможуть відкрити тут свої підприємства.

РБК-Україна: Ви говорите про те, що призначення на посади будуть проходити на конкурсній основі. А чи є у вас своя команда, і хто ці люди?

Олександр Сенкевич: Такі люди є. У нас є лавка запасних гравців, які готові стати в стрій, але спочатку я планую співпрацювати з командою діючого міського голови, переймати від них справи, щоб не створювати городянам які-небудь проблеми, щоб не стався колапс. Тобто, ми всі потихеньку передамо, людей замінимо, якщо хтось не захоче зі мною співпрацювати, то ми замінимо миттєво, призначивши тимчасово виконуючих обов'язки, і так будемо працювати.

Насправді у мене є дуже великий управлінський досвід, і люди, які співпрацюють зі мною, моя команда, вони вже мають досвід управління містом, деякими відділами або напрямками місцевої влади.

РБК-Україна: Перед другим туром на вас виходив чинний мер (Юрій Гранатуров, в першому турі посів третє місце, - ред.) з якимись пропозиціями?

Олександр Сенкевич: Ні, не виходив. Я насправді цього не хотів, тому що у нас з ним дуже різний електорат. Чинний мер пішов на вибори від "Нашого краю", тому якщо б він виступив із заявою в мою підтримку, то це у мене більше б забрало, ніж додало. Тому мені це не потрібно було. Я планую з ним співпрацювати як з депутатом, тому що він пройшов в Миколаївську міськраду, де є головою фракції "Наш край", але не більше.

РБК-Україна: Які у вас стосунки з діючим мером?

Олександр Сенкевич: У мене з усіма політичними партіями та особистостями позитивні відносини. Насправді, якщо я критикую, то я даю конструктивні ідеї, щоб виправити ситуацію. Я не просто критикую, наприклад, кажучи, що чинний мер поганий чоловік, я кажу, що я конкретно зробив на його місці. Тому з ним у нас склалися ділові відносини, і сподіваюся, що будь-які його особисті амбіції ніяк не будуть зачіпати інтереси міста.

РБК-Україна: Як в цілому плануєте співпрацювати з Миколаївською міськрадою, де велику кількість мандатів отримав "Опозиційний блок"? Чи не станеться так, що в міській раді утворюється опозиція до мера?

Олександр Сенкевич: Ні, цього не буде. У нас є "Опозиційний блок", який отримав 48% (26 місць у раді, - ред.) І є "Самопоміч", "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і "Наш край", які разом отримали 52% (28 місць у раді, - ред.). Тому все буде нормально.

Також я хочу заручитися підтримкою громадських організацій та людей, які підтримали мене, і кажуть, що готові допомагати в майбутньому. При виникненні ситуацій, коли рішення, спрямовані на благо міста, будуть блокуватися радою, я хочу, щоб ці організації і люди впливали на депутатів.

РБК-Україна: Які, на вашу думку, ключові проблеми в місті?

Олександр Сенкевич: Миколаїв в даний час - це взагалі місто-проблема сам по собі. Яку б сферу життєдіяльності міста ви не назвали, всюди будуть проблеми. Це проблеми з ЖКГ, транспортні проблеми, проблеми з бездомними, проблеми з дорогами, проблеми з тваринами і все інше.

РБК-Україна: А з сепаратизмом проблеми є?

Олександр Сенкевич: Це надумана проблема, з сепаратизмом. Ви бачите результати виборів міського голови, і моя перемога свідчить про те, що у нас все нормально, немає сепаратизму.

РБК-Україна: Яким ви бачите розвиток Миколаєва в найближчі кілька років?

Олександр Сенкевич: Миколаїв - це транспортно-логістичний хаб, тут є порт. Миколаїв може стати українським Гамбургом. Для цього потрібно створити прозорі умови для ведення бізнесу та залучити сюди інвестиції від людей, які хочуть розвивати бізнес і вкладати гроші в прозорі міста, де вони будуть бачити, що їх кошти не крадуть і не вимагають відкати.

РБК-Україна: Ось-ось почнеться зима, чи готове до неї місто? Які ще заходи необхідно приймати?

Олександр Сенкевич: насправді чинний мер не готувався до зими. Зараз ми сядемо, він передасть всі справи, ми розробимо систему боротьби зі снігопадами. В минулому році у нас був масштабний сніговий колапс, тому сподіваюся, що ми все це опрацюємо та, враховуючи минулорічні проблеми, встигнемо підготувати місто до зими.

Бесіду вела Тетяна Шпайхер

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся