ua en ru

Олександр Сенкевич: Миколаїв зараз - це місто-проблема

Олександр Сенкевич: Миколаїв зараз - це місто-проблема У Олександра Сенкевича є ряд планів, реалізацією яких він займеться на посаді мера
Автор:
Висуванець "Самопомочі" Олександр Сенкевич переміг у другому турі на виборах мера Миколаєва. В ексклюзивному інтерв'ю РБК-Україна Олександр Сенкевич розповів про свої перші кроки на посаді мера. Зокрема, він зазначив, що бачить Миколаїв "український Гамбургом", тобто планує розвивати місто, як транспортно-логістичний хаб. Крім того, в першу чергу Сенкевич збирається зайнятися генпланом, аудитом комунального майна і землі та проведенням електронних закупівель. Він також пообіцяв, що на всі посади в місті чиновники будуть призначатися через прозорий конкурс.

Висуванець "Самопомочі" Олександр Сенкевич переміг у другому турі на виборах мера Миколаєва. В ексклюзивному інтерв'ю РБК-Україна Олександр Сенкевич розповів про свої перші кроки на посаді мера. Зокрема, він зазначив, що бачить Миколаїв "український Гамбургом", тобто планує розвивати місто, як транспортно-логістичний хаб. Крім того, в першу чергу Сенкевич збирається зайнятися генпланом, аудитом комунального майна і землі та проведенням електронних закупівель. Він також пообіцяв, що на всі посади в місті чиновники будуть призначатися через прозорий конкурс.

РБК-Україна: Як ви вважаєте, завдяки чому вам вдалося перемогти у другому турі? Якою була ваша стратегія?

Олександр Сенкевич: Стратегія була "вибити конкурента позитивом". У той час як мій опонент обливав мене брудом, кажучи про те, що я "заїжджий бандерівець", і придумуючи різні історії, які не є правдою, очорняючи мене в телепередачах з ніг до голови, я розповідав про позитивні ідеї та програми, що повинна змінити Миколаїв.

Так що є кілька інгредієнтів моєї перемоги. Перший - це мій позитивний імідж як кандидата. Другий - це те, що у мене не було популістських гасел, і я не робив популістських заяв, наприклад, про те, що ми знизимо тарифи в два рази". Третій - це персоналії опонента, тобто багато з тих, хто віддав голос за мене, голосували не тільки за мене як за особистість, а проти мого опонента Дятлова (Ігор Дятлов, балотувався від "Опозиційного блоку", - ред.).

РБК-Україна: Скільки коштів ви витратили на передвиборну кампанію у другому турі і де взяли ці гроші?

Олександр Сенкевич: Ми витратили на кампанію в другому турі близько 30 тис. доларів. Частину цих коштів ми зібрали, відкривши рахунок - люди просто віддавали нам свої гроші, і ми витрачали ці кошти на кампанію. Крім того, я витратив близько 400 тис. гривень, які були моїми власними грошима.

РБК-Україна: чи Будете повністю міняти владу у Миколаєві, чи все ж залишиться команда колишнього міського голови?

Олександр Сенкевич: Я не скажу, що ми все швидко змінимо, і завтра Миколаїв прокинеться новим, тому що це неможливо. Насправді це дуже серйозні процеси, які будуть відбуватися поступово, а не за один день, тому що мер може зникнути або померти, а система буде працювати. Щоб змінити систему, потрібний час.

Всі позиції, які ми плануємо закривати, будуть закриватися на конкурсній основі, про що я говорив під час всієї кампанії. Те, що я витратив на кампанію тільки свої гроші, говорить про те, що я ні з ким не домовлявся і нічого нікому не обіцяв, тому всі призначення будуть проходити через відкритий конкурс.

РБК-Україна: Чи допускаєте ви ситуацію, в якій ваші основні конкуренти можуть отримати певні посади в місті, пройшовши цей конкурс?

Олександр Сенкевич: Так. Є критерії ефективності, якщо вони будуть працювати ефективно, то вони можуть працювати в команді і з командою. Якщо вони будуть працювати проти команди або неефективно, то будемо їх звільняти.

РБК-Україна: Якими будуть ваші перші рішення на посаді мера?

Олександр Сенкевич: Перші рішення будуть стосуватися генплану, зонування. Далі - аудит комунальної власності та землі, проведення міських тендерів по електронній системі - все, що пов'язане з прозорістю. Миколаїв повинен стати прозорим містом, щоб залучити сюди інвесторів, які зможуть відкрити тут свої підприємства.

РБК-Україна: Ви говорите про те, що призначення на посади будуть проходити на конкурсній основі. А чи є у вас своя команда, і хто ці люди?

Олександр Сенкевич: Такі люди є. У нас є лавка запасних гравців, які готові стати в стрій, але спочатку я планую співпрацювати з командою діючого міського голови, переймати від них справи, щоб не створювати городянам які-небудь проблеми, щоб не стався колапс. Тобто, ми всі потихеньку передамо, людей замінимо, якщо хтось не захоче зі мною співпрацювати, то ми замінимо миттєво, призначивши тимчасово виконуючих обов'язки, і так будемо працювати.

Насправді у мене є дуже великий управлінський досвід, і люди, які співпрацюють зі мною, моя команда, вони вже мають досвід управління містом, деякими відділами або напрямками місцевої влади.

РБК-Україна: Перед другим туром на вас виходив чинний мер (Юрій Гранатуров, в першому турі посів третє місце, - ред.) з якимись пропозиціями?

Олександр Сенкевич: Ні, не виходив. Я насправді цього не хотів, тому що у нас з ним дуже різний електорат. Чинний мер пішов на вибори від "Нашого краю", тому якщо б він виступив із заявою в мою підтримку, то це у мене більше б забрало, ніж додало. Тому мені це не потрібно було. Я планую з ним співпрацювати як з депутатом, тому що він пройшов в Миколаївську міськраду, де є головою фракції "Наш край", але не більше.

РБК-Україна: Які у вас стосунки з діючим мером?

Олександр Сенкевич: У мене з усіма політичними партіями та особистостями позитивні відносини. Насправді, якщо я критикую, то я даю конструктивні ідеї, щоб виправити ситуацію. Я не просто критикую, наприклад, кажучи, що чинний мер поганий чоловік, я кажу, що я конкретно зробив на його місці. Тому з ним у нас склалися ділові відносини, і сподіваюся, що будь-які його особисті амбіції ніяк не будуть зачіпати інтереси міста.

РБК-Україна: Як в цілому плануєте співпрацювати з Миколаївською міськрадою, де велику кількість мандатів отримав "Опозиційний блок"? Чи не станеться так, що в міській раді утворюється опозиція до мера?

Олександр Сенкевич: Ні, цього не буде. У нас є "Опозиційний блок", який отримав 48% (26 місць у раді, - ред.) І є "Самопоміч", "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і "Наш край", які разом отримали 52% (28 місць у раді, - ред.). Тому все буде нормально.

Також я хочу заручитися підтримкою громадських організацій та людей, які підтримали мене, і кажуть, що готові допомагати в майбутньому. При виникненні ситуацій, коли рішення, спрямовані на благо міста, будуть блокуватися радою, я хочу, щоб ці організації і люди впливали на депутатів.

РБК-Україна: Які, на вашу думку, ключові проблеми в місті?

Олександр Сенкевич: Миколаїв в даний час - це взагалі місто-проблема сам по собі. Яку б сферу життєдіяльності міста ви не назвали, всюди будуть проблеми. Це проблеми з ЖКГ, транспортні проблеми, проблеми з бездомними, проблеми з дорогами, проблеми з тваринами і все інше.

РБК-Україна: А з сепаратизмом проблеми є?

Олександр Сенкевич: Це надумана проблема, з сепаратизмом. Ви бачите результати виборів міського голови, і моя перемога свідчить про те, що у нас все нормально, немає сепаратизму.

РБК-Україна: Яким ви бачите розвиток Миколаєва в найближчі кілька років?

Олександр Сенкевич: Миколаїв - це транспортно-логістичний хаб, тут є порт. Миколаїв може стати українським Гамбургом. Для цього потрібно створити прозорі умови для ведення бізнесу та залучити сюди інвестиції від людей, які хочуть розвивати бізнес і вкладати гроші в прозорі міста, де вони будуть бачити, що їх кошти не крадуть і не вимагають відкати.

РБК-Україна: Ось-ось почнеться зима, чи готове до неї місто? Які ще заходи необхідно приймати?

Олександр Сенкевич: насправді чинний мер не готувався до зими. Зараз ми сядемо, він передасть всі справи, ми розробимо систему боротьби зі снігопадами. В минулому році у нас був масштабний сніговий колапс, тому сподіваюся, що ми все це опрацюємо та, враховуючи минулорічні проблеми, встигнемо підготувати місто до зими.

Бесіду вела Тетяна Шпайхер