Олександр Попов: "Розв'язка на Поштовій коштуватиме близько 400 млн грн"
РБК-Україна: Проясніть ситуацію з реконструкцією розв'язки на Поштовій площі.
Олександр Попов: На Поштовій площі ведуться активно роботи з реконструкції і ми, на жаль, обмежуємо у зв'язку з цим рух, тому що чисто технологічно ми по-іншому поступити не можемо. Тому ми встановимо покажчики - де, по якій вулиці, куди можна проїхати, але, звичайно ж, просили б киян обмежити свій рух автомобільним транспортом в цьому напрямі.
РБК-Україна: Коли буде готовий весь проект?
Олександр Попов: Та частина, яка будується, вже пройдений етап - з точки зору проектування. Весь проект зараз на стадії проходження експертиз. Ми ще думаємо, як зробити архітектурну, де розмістити фонтан, де і які зробити підходи. Але це процес на декілька днів.
РБК-Україна: І яка сумарна вартість робіт?
Олександр Попов: Думаю, близько 400 млн грн. Але точно сказати не можу, тому що буду не об'єктивний.
РБК-Україна: Коли розв'язка на Поштовій буде повністю здана в експлуатацію?
Олександр Попов: Дещо ми відкриємо до 1 січня, те, що зараз обмежує проїзд. Повністю здамо до кінця травня 2013 р. - до дня міста.
РБК-Україна: Окрім Поштової, які ще розв'язки міста знаходяться в пріоритеті в плані реконструкції?
Олександр Попов: Нам зараз потрібно акцентувати увагу на Подільському мостовому переході і акумулювати ресурси на цьому проекті. Інших широкомасштабних проектів не буде. Дрібні - так.
РБК-Україна: Розмови про генеральний план стихли, але питання з приводу цього документа ще не закрите.
Олександр Попов: Ми продовжуємо його обговорювати. Поки не будуть усунені недоліки, про які сьогодні говорять кияни, ми його не затверджуватимемо. Цього року, можливо, приділимо цьому питанню час.
РБК-Україна: Що з соціальним житлом?
Олександр Попов: Наша ініціатива - підтримати працівників бюджетної сфери першим внеском, який може бути, умовно кажучи, 20%. Дана програма буде затверджена в другій половині вересня на сесії Київради. Після чого ми виділимо гроші, і до кінця року дамо декілька сотен квартир.
РБК-Україна: Що пропонується інвесторові в обмін на 80% вкладень? Земля?
Олександр Попов: Так, землю - безкоштовно. Наші основні партнери - це підприємства, які контролюються територіальною общиною, "Київміськбуд", "Жітлоїнвест".
РБК-Україна: Наближається опалювальний сезон. Є шанс обійтися без форс-мажорів?
Олександр Попов: У опалювальний сезон увійдемо нормально. Вперше за роки незалежності України, лише "Київенерго" інвестує 300 млн грн. в підготовку до опалювального сезону. Торік цей показник склав 200 млн грн. Але потрібні мільярди.
РБК-Україна: Як Ви особисто оцінюєте підсумки Євро-2012 для Києва?
Олександр Попов: Я думаю, що Євро - це фундамент. У нас зараз проходять консультації по дуже серйозних проектах з різними міжнародними інвесторами, фінансовими організаціями. Мені здається, що Євро нам в цьому сильно допомогло - Київ відкритий для об'єктивної оцінки, сформований позитивний імідж.
РБК-Україна: І за який період можуть окупитися вкладення Києва в підготовку до Євро?
Олександр Попов: Найбільший капітал - це імідж. Те, що ми уміємо швидко будувати, уміємо тримати слово, уміємо серйозні проекти реалізовувати - ось це капітал. Це найдорожче.
Розмовляв Олексій Беловол