Акції протесту в Бахрейні: демонстранти перекрили головну трасу столиці
У Бахрейні демонстранти перекрили головну трасу столиці країни - міста Манами. Як заявили представники опозиції, їхні дії є відповіддю на недавній розгін демонстрантів біля королівського палацу, передає РБК з посиланням на Assosiated Press.
Для розгону демонстрантів поліція застосувала сльозоточивий газ.
За словами співробітників органів правопорядку вони були змушені застосувати силу, оскільки, демонстранти кинули на дорогу, що веде до фінансового центру столиці, шлагбауми. Через це рух зупинився, утворилися багатокілометрові пробки.
Нагадаємо, напередодні поліція Бахрейну розігнала демонстрацію в місті Риффа. Натовп з кількох тисяч чоловік пройшов вулицями міста, однак біля палацу членів монаршої сім'ї Бахрейна був зупинений працівниками МВС, які застосували силу.
Серед демонстрантів переважна більшість були шиїтами. У кварталі, де розташований палац членів монаршої сім'ї Бахрейна, проживають в основному сунніти. Відзначимо, що члени сім'ї кроля Бахрейну Хамада Ібн Іси Аль-Халіфи також сповідують сунітський напрям ісламу.
Після зміни влади в Єгипті 11 лютого 2011 р., коли під тиском громадськості у відставку пішов Президент цієї країни Хосні Мубарак, заворушення почалися в кількох арабських країнах, у тому числі в Бахрейні. Демонстранти вимагають проведення політичних і соціальних реформ. Спочатку влада ввела в Манамі урядові війська і спробували розігнати мітингувальників силою. Потім бахрейнський керівництво спробувало перейти від силового варіанту дій до переговорів, проте виступи не припинилися.
Відзначимо, країни Перської затоки прийняли рішення виділити Бахрейну фінансову допомогу у розмірі 10 млрд дол. Мета надання даної суми - допомогти Бахрейну розвинути інфраструктуру і вирішити житлові проблеми в найближчі 10 років, а також скоротити безробіття. Для подальшої розробки програми допомоги буде створена спеціальна комісія, нарада якої відбудеться в кінці березня ц.р.