Акції Facebook з моменту IPO подешевшали на 24%

Котирування акцій соціальної мережі Facebook на біржі Nasdaq у вівторок, 29 травня, вперше з моменту IPO опустилися нижче 30 дол.

Котирування акцій соціальної мережі Facebook на біржі Nasdaq у вівторок, 29 травня, вперше з моменту IPO опустилися нижче 30 дол., повідомляє Associated Press.

За підсумками торговельної сесії ціна акцій Facebook була зафіксована на позначці 28,84 долара. Порівняно з попередньою торговельною сесією акції соціальної мережі подешевшали 9,6% або 3,07 дол. З 18 травня, коли Facebook вийшов на біржу, акції компанії втратили 24% вартості.

Ціна первинного розміщення акцій Facebook становила 38 дол. В ході IPO Facebook вдалося залучити понад 16 млрд дол. Вся соціальна мережа при первинному розміщенні акцій оцінювалася в 104 млрд долл. Проте вже на другий день торгів акції Facebook впали нижче ціни розміщення.

Як відзначають експерти агентства Bloomberg, акцій було випущено дуже багато, а ціна розміщення була завищена. Деякі фахівці вважають, що Facebook буде складно збільшувати доходи в умовах зростаючого числа мобільних користувачів.

"Це, як видається, є чітким відображенням того, що було випущено дуже багато акцій, їх оцінка була агресивною і що багато з людей, що вишикувалися в чергу за покупкою паперів, насправді не хотіли їх тримати", - сказав в інтерв'ю Bloomberg головний директор з інвестицій BMO Harris Private Bank Джек Еблін.

Попит на акції Facebook напередодні її IPO був по-справжньому ажіотажним - він як мінімум у п'ять разів перевищував пропозицію. Спочатку Facebook встановила ціновий діапазон для своїх акцій у розмірі 28-35 дол. за папір, але на хвилі ажіотажного попиту спочатку збільшила ціну до 34-38 дол. за акцію, а потім і обсяг розміщення - на 25%.

Вартість паперів на відкритті торгів склала 42,05 дол., максимальна ціна досягала 94,13 дол. Однак зростання швидко сповільнилося, і вже через приблизно 20 хвилин акції торгувалися за ціною розміщення. Котирування потім знову пішли вгору, завершувався перший торговельний день для Facebook все-таки близько рівня 38 дол. - там їх купували андеррайтери. Проте в наступні дні акції Facebook продовжили дешевшати: на закінчення торгів понеділка вони коштували 31,50 дол.

Вихід Facebook на біржу супроводжувався скандалами. Спочатку торги акціями соціальної мережі на Nasdaq через технічні неполадки почалися на півгодини пізніше, ніж планувалося. Потім з'явилася інформація, що ряд банків, що брали участь в IPO Facebook, незадовго до первинного розміщення акцій отримав інформацію про зниження прогнозу річної виручки соціальної мережі, однак повідомив ці дані лише обраним клієнтам.

Потім виявилося, що банки - співорганізатори IPO Facebook (Goldman Sachs і JP Morgan) паралельно з виведенням компанії на біржу давали її акції позику шортселлерам, що сприяло падінню котирувань Facebook. Вони грали не тільки проти клієнтів, але і проти провідного андеррайтера IPO Morgan Stanley, який у перший день торгів утримував акції Facebook від падіння.

Власне розслідування обставин виходу соціальної мережі на біржу проводять банківський комітет і комітет з фінансових послуг Сенату США.

Проти Facebook в США вже подано кілька судових позовів від інвесторів з вимогою компенсації збитку.

Facebook - одна з найпопулярніших соціальних мереж в світі, в ній зареєстровано більше 900 млн людей. Штаб-квартира компанії розташована в Менло-Парку (Каліфорнія). Кількість активних користувачів Facebook, які хоча б раз на місяць заходять в свій аккаунт, становить не менше 845 млн осіб. Очікується, що в 2012 р. кількість активних користувачів Facebook досягне більше 1 млрд.

Зазначимо, вчора з'явилася інформація, що російська соціальна мережа "ВКонтакте", розчарована результатами IPO Facebook, відклала свій вихід на біржу на невизначений термін.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся