Аграрії: Україна наразі дуже приваблива для іноземних інвесторів

На українському ринку наразі склалися сприятливі умови, коли іноземні інвестори зацікавлені у вкладанні коштів у вітчизняні аграрні проекти. Відтак українські сільгоспвиробники мають всі можливості залучити іноземні інвестиції.

На українському ринку наразі склалися сприятливі умови, коли іноземні інвестори зацікавлені у вкладанні коштів у вітчизняні аграрні проекти. Відтак українські сільгоспвиробники мають всі можливості залучити іноземні інвестиції. Про це йшлося на Східноукраїнському аграрному форумі "Фінансування бізнесу: можливості в Україні та за кордоном", який відбувся 25 травня у Харкові. Форум зібрав понад 30 учасників - як аграрних товаровиробників, так і представників суміжних галузей з усієї України. Організатором заходу виступила юридична фірма ILF, яка спеціалізується на роботі у сфері аграрного бізнесу.

"Останні тенденції свідчать про те, що Україна має всі шанси вийти на лідерські позиції як мінімум у Європі. Тому наша компанія та її партнери приділяють багато уваги розвитку саме аграрної галузі", - підкреслила Тетяна Гавриш, керуючий партнер ЮФ ILF.

За словами Гавриш, навіть на піці фінансової кризи в 2009 р., Україна залучила понад 12% світових інвестицій в аграрний сектор.

Українські аграрії вже сьогодні демонструють зростання обсягів виробництва більшості видів сільськогосподарської продукції, особливо у галузі рослинництва, зазначив на форумі начальник управління аграрної статистики та інформатизації Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Білоченко.

Тематика форуму стосувалася різних аспектів залучення інвестицій в аграрний сектор економіки, банківського кредитування, аграрного страхування. На форумі виступали аграрії, банкіри, представники міжнародних фінансових інституцій, зокрема Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Варшавської фондової біржі, Датського інвестиційного фонду.

"Форум дав великі можливості для діалогу, оскільки основна його мета - безпосереднє спілкування між тими, хто виробляє продукцію, розвиває аграрний бізнес і надає ресурси для ефективного розвитку аграрної галузі", - зазначила Гавриш.

Стартом для українських компаній має стати оформлення бізнес ідей, які вони б могли запропонувати інвесторам. "Потрібно зробити певні якісні зміни в самому бізнесі, тому що жодний іноземний інвестор не готовий орієнтуватись в локальній бухгалтерії, в стандартах ведення бізнесу. Тому український агробізнес потрібно буде приводити до певних міжнародних стандартів", - підкреслив глава представництва Варшавської фондової біржі в Україні Андрій Дубецький.

Варшавська фондова біржа є найбільш перспективним фондовим майданчиком Центрально-Східної Європи. На кінець 2011 р. 10 українських компаній провели первинне розміщення на Головному ринку ВФБ та один на альтернативному майданчику New Connect. У лютому 2011 р. на майданчику New Connect розпочалися торги акціями першої української компанії - групи сільськогосподарських підприємств "Агроліга". Саме цей альтернативний майданчик є найбільш потенціальним для малого і середнього бізнесу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Харкові відбудеться Східноукраїнський аграрний форум, організатором якого виступить юридична фірма ILF, що працює на ринку України більше 17 років. За участі фахівців ILF було реалізовано низку проектів із залучення іноземних інвестицій в агробізнес, у тому числі шляхом розміщення на фондовій біржі. Зокрема ILF супроводжували розміщення першої української компанії на NewConnect - альтернативному майданчику Варшавської фондової біржі.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся