ua en ru

Афганістан протягом чотирьох років отримає 16 млрд дол. донорських коштів

Автор: RBC.UA
Афганістан протягом чотирьох років отримає 16 млрд дол. донорських коштів на відновлення економіки країни. Відповідне рішення було схвалено в ході конференції країн-донорів 8 липня ц.р. в Токіо.

Афганістан протягом чотирьох років отримає 16 млрд дол. донорських коштів на відновлення економіки країни. Відповідне рішення було схвалено в ході конференції країн-донорів 8 липня ц.р. в Токіо, повідомляє Reuters.

Для реалізації плану допомоги Кабулу в першу чергу необхідно провести ряд внутрішніх реформ. Зокрема, підвищити ефективність заходів протидії корупції, яка, на загальну думку, може звести нанівець всі зусилля іноземних партнерів Афганістану.

Головним завданням фінансування програм в Афганістані учасники токійської конференції вбачають у тому, що спрямування в республіку коштів дозволить закласти основи для економічного зростання і створити робочі місця. Очікується, що подібні заходи зроблять непопулярними радикальні ідеї діючих в країні терористичних організацій і дозволять зберегти стабільність після виведення військ міжнародної коаліції. За наявного плану, бойові підрозділи повинні покинути країну до кінця 2014 р.

"Безпека в Афганістані не може бути забезпечена лише за рахунок припинення бойових дій. Вона повинна бути забезпечена за рахунок створення робочих місць для простих громадян, створення можливостей для підприємництва", - виступаючи перед учасниками зустрічі, зазначила державний секретар США Хіларі Клінтон.

З доповіддю на конференції виступив і представник центрального банку Афганістану. За розрахунками Кабула, отримання як мінімум 6 млрд дол. додаткових інвестицій у наступному році дозволить уряду республіки закласти фундамент для економічного зростання на десятиліття вперед.

Конференція країн-донорів почалася в столиці Японії 8 червня ц.р., на ній представники 80 держав, а також Світового банку та Азіатського банку розвитку обговорюють питання відновлення Афганістану після 2014 р. За підрахунками монетарної влади Японії, в період 2001-2010 гг. від міжнародних партнерів Кабул вже отримав допомогу в розмірі 35 млрд дол.

Раніше повідомлялося, що Президент Афганістану Хамід Карзай заявив про необхідність продовження фінансової підтримки його країни.

У грудні минулого року країни-учасниці міжнародної конференції з Афганістану вирішили, що країна буде отримувати допомогу до 2024 р. Про можливі обсяги не повідомлялося, проте умови перед Афганістаном поставили одразу. В обмін на гроші влада країни повинна провести демократичні реформи і боротися з корупцією. Протягом найближчих 13 років Афганістан має стати дієздатною державою.

Варто зазначити, що нині чисельність міжнародного контингенту в Афганістані складає близько 150 тис. осіб. Раніше США, Франція, Великобританія і Німеччина заявили про виведення частини своїх контингентів з Афганістану. Представники західної коаліції пояснюють виведення військ тим, що після 10 років бойової операції проти талібів, відповідальність за ситуацію в країні повинні взяти на себе самі афганці. НАТО планує повністю передати афганській владі відповідальність за підтримання безпеки на всій території Афганістану - до кінця 2014 р.

Міністр оборони Афганістану Абдул Рахім Вардак заявляв, що на підтримку обороноздатності Афганістану після виведення в 2014 р. з країни міжнародного контингенту буде потрібно 5 млрд дол. щороку.