ru ua

Адвокати Тимошенко подали апеляцію на рішення суду щодо "газової справи"

Автор: RBC.UA
Адвокати Юлії Тимошенко подали апеляцію на рішення Печерського районного суду м. Києва. Про це сьогодні повідомив журналістам керівник групи захисту Тимошенко Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Адвокати Юлії Тимошенко подали апеляцію на рішення Печерського районного суду м. Києва. Про це сьогодні повідомив журналістам керівник групи захисту Тимошенко Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Незважаючи на те, Юлія Тимошенко не визнає цей суд як сформований відповідно до закону, оскільки Кірєєва призначали спеціально під цю справу з грубим порушенням закону. Однак, у відповідності з процедурою була подана апеляція. І сама Тимошенко і захист ще раз нагадують, що Тимошенко не здійснювала ніяких злочинів. Європейське суспільство визнало цю справу політично мотивованою і спробою криміналізувати нормальне політичне рішення прем'єр-міністра", - заявив Власенко.

Він зазначив, що захист не сподівається знайти справедливості в апеляційному суді. "Оскільки після проведених рік тому змін до закону про судоустрій і суддів, судді стали підконтрольні особисто Президенту Януковичу, які за допомогою вищої ради юстиції тотально контролюються", - сказав Власенко. Також він зазначив, що дві апеляції окремо від екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко і від захисту, обгрунтовані більшою надійністю. "Кожен учасник процесу є самостійною процесуальною фігурою і має право на подачу апеляції. Це контрольна", - підкреслив Власенко.

Вчора свою апеляцію подала Юлія Тимошенко.

11 жовтня її засудили до 7 років ув'язнення за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів між "Нафтогазом" і "Газпромом" в 2009 р. Їй також заборонено протягом трьох років обіймати державні посади, і вона повинна виплатити «Нафтогазу України» понад 1,5 млрд грн.

Через це на Київ обрушився шквал критики з боку міжнародної спільноти. ЄС скасував візит Януковича в Брюссель, який повинен був відбутися 20 жовтня. Після винесення вироку, Президент Україна Віктор Янукович заявив, що справу екс-прем'єра Юлії Тимошенко апеляційний суд буде розглядати вже на основі нового кримінального законодавства.

13 жовтня СБУ порушила кримінальну справу за боргами ЄЕСУ. Тимошенко звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.

Також Генеральною прокуратурою України (ГПУ) 20 жовтня 2011 р. скасовано постанову про закриття кримінальної справи стосовно Юлії Тимошенко за фактами розкрадання понад 25 млн грн бюджетних коштів та ухилення від сплати понад 20 млн грн податків шляхом введення злочинної фінансової схеми по розрахунках за природний газ корпорацією "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) і приховування доходів від діяльності її офшорної компанії. Кримінальну справу порушено за ч. 2 ст. 191 (до 12 років позбавлення волі), і ст. 212 КК України (близько 8 років).

Також проти Тимошенко порушено справу щодо коштів, отриманих в рамках Кіотського протоколу з продажу квот на викиди парникових газів і щодо зловживання при закупівлі урядом за завищеною ціною 1000 автомобілів швидкої допомоги, що призвело до збитків держави в 50 млн грн (об'єднані в одну справу).