ru ua

Адвокати Тимошенко мають намір подати апеляцію наступного тижня

Автор: RBC.UA
Адвокати екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко мають намір подавати апеляцію на наступному тижні. Про це на прес-конференції заявив адвокат Тимошенко Юрій Сухов, передає кореспондент РБК-Україна.  

Адвокати екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко мають намір подавати апеляцію на наступному тижні. Про це на прес-конференції заявив адвокат Тимошенко Юрій Сухов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми будемо подавати апеляцію незалежно від того, чи буде декриміналізація статті (за якою судять Тимошенко). Ми будемо прагнути подати позов до Європейського суду. Я думаю, апеляцію ми подамо на наступному тижні", - сказав він. Сухов додав, що на його думку, апеляційний суд не змінить рішення Печерського райсуду Києва.

Вчора захист Тимошенко заявив, що вважає обвинувальний вирок незаконним і сподівається на його подальшу скасування. "Захист вважає вирок незаконним і, зрозуміло, він буде оскаржений. На переконання захисту на стадії оскарження, якщо не в Апеляційному суді, то у Вищому спеціалізованому суді, якщо не у Україні, то в Європі, цей вирок буде скасований", - заявив адвокат Плахотнюк.

Після винесення Юлії Тимошенко обвинувального вироку, на Київ посипався шквал критики. Так, уряд США закликав владу України звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко і, вкотре назвав справу, порушену проти неї політично вмотивованою. Раніше сенатори США Джон Маккейн і Джо Ліберман заявили, що українська влада при Президентові Януковичу встановила новий "антирекорд" в погіршенні стану демократії і верховенства права. Свою реакцію на рішення суду висловили також МЗС Німеччини, Франції, Польщі, Великобританії, Канади. Чехія заявила, що не визнає вирок Тимошенко. Про розчарування цим вироком заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, заявив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.

Також представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили невдоволення і розчарування вироком, винесеним Юлії Тимошенко. А депутати Європарламенту подумують над тим, щоб скасувати візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.

Європейський парламент сьогодні ввечері, 12 жовтня, ввечері проведе зовнішньополітичні дебати у зв'язку з вироком Юлії Тимошенко.

Генсек ООН Пан Гі Мун заявив про стурбованість з приводу судового процесу над Тимошенко. Засновник міжнародної антикорупційної організації «Transparency international» і голова її дорадчої ради Петер Айген вважає, що український уряд повинен краще пояснити кримінальну суть справи, аби уникнути закидів у політичних переслідуваннях. А науковий директор організації Freedom House Крістофер Волкер заявив, що позбавлення Юлії Тимошенко волі свідчить про кінець «відкритої» політики в Україні.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що піддавати сумнівам газові домовленості між Україною і РФ - контрпродуктивно.

Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення по апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Раніше Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Однак, у МЗС України повідомили, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не має впливати на процес укладання угоди про асоціацію з ЄС. Також МЗС України заявляло, що забезпечить пояснення в Європейському Союзі ситуації у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Вчора Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років.