ru ua

Адвокат: Тимошенко не мають права пред'явити обвинувачення у справі ЄЕСУ за закінченням строку позовної давності

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко не може бути пред'явлене обвинувачення у справі щодо боргів корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ через закінчення строку позовної давності справи. Про це повідомив адвокат Юлії Тимошенко у справі щодо українсько-російських газових контрактів Юрій Сухов в ефірі "5 каналу".

Екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко не може бути пред'явлене обвинувачення у справі щодо боргів корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ через закінчення строку позовної давності справи. Про це повідомив адвокат Юлії Тимошенко у справі щодо українсько-російських газових контрактів Юрій Сухов в ефірі "5 каналу".

"Строк позовної давності в цивільно-правових угодах і цивільно-правових зобов'язаннях триває 4 роки. Наскільки я знаю, в постанові про порушення кримінальної справи йдеться про події 1996-1997 років, тобто будь-які боргові зобов'язання... спливли в 2001 році", - зазначив Сухов.

За його словами, Тимошенко не може бути пред'явлено обвинувачення також через те, що в цій справі поки що немає захисників.

Раніше начальник головного слідчого управління Служби безпеки України (СБУ) Іван Дерев'янко заявив на брифінгу, що СБУ 12 жовтня порушила нову кримінальну справу проти екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко та екс-прем'єра Павла Лазаренка.

"12 жовтня 2011 р. головним слідчим управлінням Служби безпеки України порушено кримінальну справу щодо Тимошенко Юлії Володимирівни та Лазаренко Павла Івановича. Цього ж дня Тимошенко притягнута до обвинувачення по кримінальній справі за вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 15 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України", - заявив Дерев'янко.

За його словами, Тимошенко обвинувачується у тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах, шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405 млн 500 тис. дол. Також Дерев'янко заявив, що покарання за статтею 191 ч. 5 позбавлення волі строком до 12 років. "У справі триває досудове слідство", - додав Дерев'янко.

В свою чергу, як повідомив перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов, слідчі СБУ ще не пред'явили екс-премєр-міністру Тимошенко офіційні звинувачення у новій кримінальній справі.

"Ніякого звинувачення не пред'явлено. Вони пробували це робити в позазаконний спосіб - вчора ввечері близько восьмої години і сьогодні. Але ж звинувачення можна пред'являти, в тому числі і у слідчому ізоляторі, тільки в присутності адвокатів, - сказав Турчинов. -Наші захисники були з Юлією Володимирівною десь до шостої вечора. І протягом цього часу ніяких слідчих, ніякі прокуратури не приходили. В той же час, коли адвокати покинули слідчий ізолятор, вони спробували допитати Тимошенко та пред'явити їй якісь папірці".

Раніше прес-служба партії «Батьківщина» повідомила про наміри СБУ реанімувати справу за ЄЕСУ. Згідно з повідомленням, вчора пізно ввечері працівники СБУ здійснили спробу за відсутності адвокатів допитати екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко у слідчому ізоляторі.

ЄЕСУ - українська енергетична компанія, що існувала в період з 1995 по 2009 р. У 1995-1996 рр.. - найбільший імпортер природного газу на Україну з Росії та країн Середньої Азії.