ua ru

Адреси сайтів тепер можна писати арабською

Автор: RBC.UA
Вперше в історії в Інтернеті з'явилися доменні імена, цілком написані не на латиниці.

Вперше в історії в Інтернеті з'явилися доменні імена, цілком написані не на латиниці. Про це заявили представники американської організації Icann (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), яка регулює систему найменування сайтів, повідомляє ВВС.

Першими країнами, де доменні імена можна вводити арабською, стали Єгипет, Саудівська Аравія і ОАЕ.

До цього користувачі, наприклад, у Єгипті могли використовувати арабські букви, але при цьому домен вищого рівня - тобто закінчення адреси, що позначає країну - писався латиницею (у разі Єгипту це закінчення було .еg). З четверга доменні імена можуть цілком писатися арабською справа наліво.

У планах Icann - введення можливості використовувати нелатинські доменні імена в 21 країні, включаючи Росію. Всього можливість використовувати нелатинські адреси отримають користувачі, що говорять на 11 різних мовах.

Глава Icann Рід Бекстром назвав запровадження нової системи інтернет-адрес історичною подією.

"Більше половини користувачів Інтернету в усьому світі не використовують латинські букви у своїй рідній мові", - сказав Бекстром, відзначивши, що нова система зробить інтернет ще більш доступним засобом комунікації.

Варто відзначити, що розробка системи розпізнавання імен сайтів та їх ідентифікації з відповідним IP-адресою інтернет-ресурсу йшла з 2008 р. Перед розробниками стояло завдання "навчити" цю систему впізнавати букви з алфавітів інших мов.

Icann була заснована американським урядом у 1998 р. для впорядкування розвитку інтернету. У вересні 2009 р. американська влада під тиском критики послабили контроль над діяльністю Icann, яка з 1 жовтня отримала автономний статус.