А.Стрижак: КСУ винесе рішення у справі про легітимність коаліції до 12 квітня

Конституційний Суд України протягом місяця з відкриття провадження 12 березня 2010 р. винесе рішення у справі за поданням 68 нардепів щодо тлумачення ст.83 Конституції України (про формування коаліції в парламенті).

Конституційний Суд України протягом місяця з відкриття провадження 12 березня 2010 р. винесе рішення у справі за поданням 68 нардепів щодо тлумачення ст.83 Конституції України (про формування коаліції в парламенті). Про це заявив голова КСУ Андрій Стрижак на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Говорячи про подання 56 нардепів щодо відповідності Конституції ст.62 закону «Про регламент ВР», А.Стрижак зазначив, що сьогодні провадження за цим поданням ще не відкрито.

Відповідаючи на запитання про можливість об'єднання цих двох подань в одне провадження, він зазначив, що на його думку, об'єднувати ці два виробництва не варто, оскільки предмети вивчення у них різні. Але в будь-якому випадку рішення про об'єднання або не об'єднання в одне провадження буде ухвалене тільки після того, як подання 56 нардепів буде взято у провадження і таке рішення буде прийматися колегіально суддями КСУ.

Нагадаємо, 56 нардепів просять суд розтлумачити чи відповідає ст.83 Конституції - ст.62 закону про регламент парламенту. А 68 нардепів просять суд розтлумачити ст.83 Конституції (про формування коаліції у ВР).

Раніше повідомлялося, що КСУ оцінить на відповідність Основному закону створення нової парламентської коаліції силами окремих депутатів до 11 квітня.

Відзначимо, 26 березня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив у ході зустрічі з делегацією Європарламенту, що призначить дострокові вибори до Верховної Ради України у разі визнання нелегітимності парламентської коаліції Конституційним судом України.

Нагадаємо, 11 березня ц.р. голова парламенту Володимир Литвин оголосив про формування коаліції "Стабільність і реформи". Коаліція була сформована на основі фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та окремих народних депутатів.

Днем раніше, 10 березня 2010 р. В. Янукович підписав закон "Про внесення зміни до закону України" Про регламент Верховної Ради України ". Він також вирішив звернутися до КСУ з проханням, як можна швидше розглянути питання і оприлюднити висновок про легітимність коаліції і уряду , які створюються в нових умовах. 9 березня ц.р. парламентом був прийнятий закон про зміни регламенту ВР, що дозволяє формування коаліції не тільки фракціями, але і окремими депутатами.

Також нагадаємо, що 2 березня ц.р. голова ВР Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції парламентських фракцій у складі БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина. Як заявила після цього прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, коаліція зруйнована незаконно, а відповідальність за руйнування коаліції несуть «Наша Україна» і Блок Литвина.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся