ua en ru

Субвенції на покриття різниці в тарифах на комунальні послуги можуть скасувати з 1 липня 2010 р.

Автор: RBC.UA
Субвенції з держбюджету на покриття різниці в тарифах на комунальні послуги можуть скасувати з 1 липня 2010 р. Про це в ході селекторної наради з представниками обласних обладміністрацій заявив міністр житлово-комунального господарства Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

Субвенції з держбюджету на покриття різниці в тарифах на комунальні послуги можуть скасувати з 1 липня 2010 р. Про це в ході селекторної наради з представниками обласних обладміністрацій заявив міністр житлово-комунального господарства Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Субвенції закрити раз і назавжди... до 1 липня 2010 р. За три останні роки регіони набрали субвенцій на 8,8 млрд грн. Це означає, що той, хто нормально розраховується, нічого не отримує, а той хто має борги, просить Київ їх покрити", - сказав О.Попов.

Крім того, за підрахунками міністерства, минулого року кредиторська заборгованість підприємств теплокомуненерго склала 12 млрд грн. "Ми плануємо цього року провести сильну реформу в секторі ЖКГ, так що я попросив би місцеву владу добре до цього підготуватися, щоб мали на увазі, що таких боргів не було за останні 10 років", - підсумував О.Попов.

Варто відзначити, за словами першого віце-прем'єр-міністра України Андрія Клюєва, рівень розрахунків за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз України" з початку 2010 р. знизився до 61%. "Всі категорії споживачів за неповні три місяці заборгували вже 7,8 млрд грн. Підприємства теплокомуненерго - найбільші боржники. Станом на 24 березня рівень розрахунків склав всього 28%, а заборгованість - 5 млрд грн", - заявив А.Клюєв. У зв'язку з цим, комунальні підприємства повинні до 30 березня відкрити рахунки із спеціальним режимом проведення розрахунків за газ, сказав перший віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, О.Попов заявляв на минулій неділі, що галузь в 2010 р. повинна вийти на нульовий рівень рентабельності і утримати зростання тарифів на комунальні послуги для населення. "Річ у тому, що умови і об'єктивні передумови для значного зростання цін в країні створені. Це пов'язано з дуже високою ціною природного газу, який ми купуємо у "Газпрому". За даними НАК "Нафтогаз України", вона складає 320 дол. за 1000 куб. м на кордоні. А для підприємств теплової енергетики газ продається за ціною 110 дол. за 1000 куб. м. Таким чином, в середньому за рік ми повинні виділяти близько 15 млрд грн для компенсації цієї різниці", - сказав він.

За його словами, державі необхідно узяти на себе ці ризики і покривати різницю за рахунок субвенцій з держбюджету. "У 2009 р. на ці цілі було закладено 2,5 млрд грн, але зараз в бюджеті немає навіть такої невеликої суми. Для галузі стратегічно важливим питанням є повернення до договірних відносин з Росією, які дозволили б понизити закупівельну ціну хоч би до рівня минулого року, - до 220 дол. за 1000 куб. м. У будь-якому випадку швидкого способу вирішити цю проблему не існує: дефіцит бюджету величезний, тому знайти 7,5 млрд грн на II півріччя для погашення боргів складно", - відзначив він, додавши, що в Україні збитки галузі ЖКГ в 2009 р. склали більше 1,9 млрд грн.