Указ Президента України Віктора Ющенка № 607/2007, яким на період до відкриття першого засідання Верховної Ради України VI скликання зупинена дія указу Президента України від 10 червня 1997 р. № 503 "Про порядок офіційного обнародування нормативно-правових актів і вступ їх в силу" в частині, що стосується офіційного обнародування законів і інших актів ВР України, суперечить Конституції. Про це заявив голова парламенту V скликання Олександр Мороз, повідомляє прес-служба ВР.
За його словами, предметом даного указу Президента України визначений порядок обнародування "законів України, інших актів ВР, актів Президента України, Кабінету міністрів України", що прямо порушує статтю 57 Конституції України. Згідно з цією статтею, закони і інші нормативно-правові акти, які визначають права і обов'язки громадян, не повідомлені населенню у встановленому законом порядку, не діють.
О.Мороз підкреслив, що указом грубо порушені пункт 31 статті 106 і частини другої статті 19, за якими Президент України здійснює свої повноваження в рамках і способом, передбаченими Конституцією і законами України, відзначив голова парламенту.
Також О.Мороз додав, що визначення Президентом України порядку офіційного обнародування актів Кабінету міністрів (складової порядку реалізації конституційних повноважень уряду) суперечить також статті 6 Конституції, порушуючи принцип розподілу державної влади в Україні на законодавчу, виконавчу і судову.
Крім того, за словами спікера, указом порушені і інші норми Конституції України, зокрема пункт 12 статті 92 і частина друга статті 120, за якими виключно законами визначаються організація і порядок діяльності органів виконавчої влади. Порушена також частина третя статті 117 Конституції України, яка встановлює, що "нормативно-правові акти Кабінету міністрів України, міністерств і інших центральних органів виконавчої влади підлягають реєстрації в порядку, встановленому законом".
Нагадаємо, що сьогодні В.Ющенко підписав указ "Про зупинення дії указу президента України від 10 червня 1997 р. № 503", згідно з яким на період до відкриття першої сесії Верховної Ради України VI скликання припиняється дія президентського указу "Про порядок офіційного обнародування нормативно правових актів і вступу їх в силу" зі всіма змінами в частині, що стосується офіційного обнародування законів і інших актів ВР.
Таким чином, В.Ющенко заблокував діяльність і без того неправомірного парламенту. Як відомо, зараз у складі ВР знаходиться менше двох третин його конституційного складу (450 нардепів), оскільки зі складу законодавчого органу вийшли 169 депутатів: 103 від Блоку Юлії Тимошенко і 66 від "Нашої України". Їх рішення були схвалені на з'їздах партій.